Chelsea wygrała z Newcastle United w spotkaniu Premier League

11/03/2024, 22:59 GMT+1

Piłkarze Chelsea pokonali Newcastle United 3:2 (1:1) w poniedziałkowym meczu 28. kolejki Premier League. Gracze The Blues tym samym zrewanżowali się przeciwnikom za wysoką porażkę 1:4 (1:1) w rundzie jesiennej.

Real Madryt - Chelsea w 1/4 finału Ligi Mistrzów

Przed poniedziałkowym spotkaniem trudno było wskazać faworyta. Obie drużyny nie radzą sobie w trwającym sezonie najlepiej, czego dowodem ich pozycje w środku tabeli.

Chelsea lepsza od Newcastle United

Na początku korzystniej wyglądali piłkarze Chelsea. Podopieczni Mauricio Pochettino szybko udokumentowali przewagę golem, a na listę strzelców, ładnym strzałem piętą, wpisał się Senegalczyk Nicolas Jackson.
Zawodnicy Newcastle długo nie mogli otrząsnąć się po utracie bramki. Przez 45 minut oddali zaledwie jedno celne uderzenie, które, ku rozpaczy rywali, znalazło drogę do siatki. Do wyrównania doprowadził Szwed Alexander Isak.
Drugą część, podobnie jak pierwszą, lepiej rozpoczęli gospodarze. I jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa tej połowy objęli prowadzenie za sprawą Cole'a Palmera. 21-letni Anglik wcześniej asystował przy trafieniu Jacksona.

Cole Palmer cieszący się z gola na 2:1

Goście, występujący w fazie grupowej trwającej edycji Ligi Mistrzów, szukali swoich szans na remis. Najbliżej gola był Dan Burn, ale jego strzał głową poleciał minimalnie obok bramki The Blues.
W 76. minucie ekipa ze Stamford Bridge podwyższyła na 3:1, gdy bramkę zdobył Mychajło Mudryk. Rywale odpowiedzieli trafieniem Jacoba Murphy'ego, ale na więcej nie było ich już tego dnia stać.
W tabeli Premier League Chelsea zajmuje 11. miejsce z dorobkiem 39 punktów. Newcastle jest dziesiąte (40). Prowadzi Arsenal (64).

Chelsea - Newcastle United 3:2 (1:1)

Bramki: Jackson (6.), Palmer (58.), Mudryk (76.) - Isak (43.), Murphy (90.).