Początek sezonu w Anglii. Haaland wytrzymał bez bramki całe trzy minuty

Akt. 11/08/2023, 23:29 GMT+2

Manchester City wygrał na wyjeździe z Burnley 3:0 w piątkowym meczu otwierającym nowy sezon Premier League. Zwycięstwo obrońcom tytułu zapewnił król strzelców poprzednich rozgrywek Norweg Erling Haaland, który popisał się dubletem. Było to jedyne spotkanie inauguracyjnej kolejki rozegrane tego dnia.

Tarcza Wspólnoty. Manchester City - Arsenal (Getty Images)

Manchester City walczy w tym sezonie już o czwarte mistrzostwo kraju z rzędu. W sięgającej XIX wieku historii najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii żaden zespół nie utrzymał się jeszcze na szczycie tak długo, więc drużyna prowadzona przez trenera Josepa Guardiolę ma dodatkową motywację.

Haaland spragniony goli

Ligowa inauguracja nie potrzymała kibiców zbyt długo w napięciu. Już w czwartej minucie gry Haaland najlepiej odnalazł się zamieszaniu pod bramką gospodarzy, otwierając swój licznik w nowej kampanii. Warto przypomnieć, że poprzednią zakończył z imponującym z dorobkiem 36 goli w angielskiej ekstraklasie.
Norweski napastnik jeszcze przed przerwą miał na swoim koncie dublet. W 36. minucie oddał niesygnalizowany strzał z pierwszej piłki po podaniu Juliana Alvareza w polu karnym. Futbolówka przed wpadnięciem do siatki odbiła się jeszcze od poprzeczki, przelatując wyraźnie poza zasięgiem bramkarza.
Największym problemem mistrzów Anglii w całym spotkaniu był uraz Kevina De Bruyne, który wytrzymał na boisku niewiele ponad 20 minut. Jego miejsce zajął Mateo Kovacić.
Tymczasem w drugiej odsłonie meczu wynik ustalił Rodri, który wcześniej popisał się też asystą przy pierwszym trafieniu Haalanda.
W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu pierwszej kolejki Premier League Chelsea podejmie w niedzielę Liverpool.
Burnley FC - Manchester City 0:3 (0:2)
Bramki: Erling Haaland (4., 36.), Rodri (75.).