Wielkie emocje w derbach Londynu. Liverpool goni City

24/09/2023, 18:35 GMT+2

W pasjonujących derbach Londynu zespół wicemistrzów Anglii Arsenal zremisował na własnym boisku z Tottenhamem 2:2 (1:1) w 6. kolejce Premier League. W innym interesującym spotkaniu Liverpool pokonał West Ham 3:1 (1:1).

Tarcza Wspólnoty. Manchester City - Arsenal (Getty Images)

W niedzielnym meczu na Emirates Stadium gospodarze w pierwszej połowie mieli inicjatywę. Prowadzenie objęli w 26. minucie. Strzelał Bukayo Saka, a piłkę po rykoszecie do własnej bramki skierował Cristian Romero.

Derby Londynu na remis

Piłkarze Tottenhamu wyrównali jeszcze przed przerwą. Dynamiczną akcję na skrzydle Jamesa Maddisona precyzyjnym strzałem wykończył Heung-Min Son.
Kanonierzy ponownie objęli prowadzenie w 54. minucie, tym razem po rzucie karnym wykonywanym przez Sakę (wcześniej w szesnastce Romero zagrał piłkę ręką).
Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Już niespełna minutę później wyrównał Son, wykorzystując wcześniejszy błąd Jorginho (piłkę zabrał mu Maddison). Mimo dalszych okazji z obu stron więcej goli już nie padło. Remis w derbach na pewno nie ucieszył żadnej ze stron.

Mecz Arsenal - Tottenham zakończył się remisem

Liverpool skuteczny

Z kompletu punktów cieszyli się z kolei w Liverpoolu. Ekipa Juergena Kloppa pokonała u siebie West Ham 3:1, a gole dla zwycięzców strzelili Mohamed Salah, Darwin Nunez i Diogo Jota. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Jarrod Bowen.
W innym niedzielnym meczu Premier League po raz kolejny zawiodła drużyna Chelsea, która przegrała z Aston Villą Matty’ego Casha 0:1. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Ollie Watkins.
W tabeli angielskiej ekstraklasy prowadzi Manchester City, który ma na koncie 18 pkt. Drugi jest zespół Liverpoolu - 16 pkt, a trzeci Brighton - 15.