Premier League 2023/2024. Arsenal nie zawiódł w starciu z Luton, Manchester City pokonał Aston Villę

Piotr Onami

Akt. 03/04/2024, 23:17 GMT+2

Arsenal nie zawiódł i pewnie pokonał skazywany na spadek zespół Luton Town 2:0 w ramach 31. kolejki Premier League. Swoje zrobił również Manchester City, który zwyciężył z Aston Villą aż 4:1. Bohaterem The Citizens był zdobywca hat-tricka Phil Foden. Kanonierzy prowadzą w tabeli.

Tarcza Wspólnoty. Manchester City - Arsenal (Getty Images)

Arsenal rozpoczął spotkanie z Luton bez Jakuba Kiwiora w podstawowym składzie (cały mecz na ławce rezerwowych). Na lewej stronie obrony wyszedł tym razem Aleksander Zinczenko.
Kanonierzy byli zdecydowanymi faworytami i wywiązali się z zadania w starciu z zespołem, który znajduje się w strefie spadkowej. Na gole musieli jednak poczekać do 24. minuty, kiedy po rozegraniu akcji między Martinem Odegaardem i Kaiem Havertzem pierwszy z wymienionych uderzył skutecznie na bliższy słupek.
Drugi gol padł tuż przed przerwą, kiedy Emil Smith Rowe zdecydował się na strzał będąc tuż przy bramce, a piłka niefortunnie odbiła się od Daiki Hashioki i przekroczyła linię. Było już jasne, że Arsenal tego meczu nie przegra.
W drugiej odsłonie mecz nieco stracił na intensywności, więcej goli już nie padło.

Arsenal pewnie pokonał Luton

Manchester City - Aston Villa. Wygrana zespołu Guardioli

W innym spotkaniu rozgrywanym w ramach 31. kolejki Manchester City podejmował Aston Villę. W zespole gości nie zagrał kontuzjowany Matty Cash.
The Citizens niemal do końca pierwszej połowy mieli powody do nerwów. Choć rozpoczęli mecz znakomicie za sprawą szybko strzelonego gola Rordiego, to chwilę później wyrównał Jhon Duran.
Dopiero w doliczonym czasie gry na ponownie prowadzenie zespół Josepa Guardioli wyprowadził Phil Foden, który kapitalne przymierzył z rzutu wolnego.
Co działo się po przerwie? Show Fodena. Wychowanek City strzelił jeszcze dwa gole. To jego trzeci hat trick zdobyty przed ukończeniem 24. roku życia. Znalazł się w doborowym towarzystwie, do którego należą m.in. Robbie Fowler, Michael Owen, Harry Kane czy Erling Haaland (Norweg tym razem odpoczywał).