Kolejna kontrowersja w meczu ekstraklasy. Grad goli w Mielcu

Akt. 19/09/2023, 00:24 GMT+2

Piłkarze PGE FKS Stal Mielec pokonali w poniedziałkowym spotkaniu KGHM Zagłębie Lubin 4:2 (2:1). Drużyna z Dolnego Śląska od 28. minuty grała w dziesiątkę. Trzeba jednak przyznać, że decyzja sędziego o czerwonej kartce była bardzo kontrowersyjna.

Zagłębie Lubin - Stal Mielec

W 17. minucie meczu Michał Nalepa zobaczył żółtą kartkę po tym, jak sfaulował Ilję Szkurina. 11 minut później doszło do kontrowersyjnej decyzji arbitra. Sędzia Marcin Kochanek uznał, że Nalepa w sposób niezgodny z przepisami zatrzymał Kokiego Hinokio i dał mu ponownie żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Na powtórkach telewizyjnych trudno się jednak dopatrzyć przewinienia obrońcy Zagłębia.
- Sędzia zabił mecz - grzmiał po spotkaniu trener Zagłębia Waldemar Fornalik. - Oglądaliśmy już tę sytuację. Jak mogła zostać pokazana żółta kartka, gdy nie było kontaktu między zawodnikami? Rozjemca powinien wykazać się większą odpowiedzialnością. Uważam, że to był błąd - ocenił doświadczony szkoleniowiec.

Sześć goli w Mielcu

Zanim Nalepa zobaczył czerwoną kartkę, było 1:1. W 21. minucie Szkurin otrzymał podanie z głębi pola. Wygrał walkę o pozycję z Bartoszem Kopaczem i mając przed sobą tylko bramkarza, umieścił piłkę w siatce. Pięć minut później odpowiedział Juan Muno, który dobił swój strzał głową i Mateusz Kochalski skapitulował.
Stal, grając z przewagą jednego zawodnika, miała zdecydowaną przewagę, którą udokumentowała jeszcze w pierwszej połowie. W 45. minucie Maciej Domański pięknym strzałem z ok. 25 m pokonał golkipera z Lubina.
Po zmianie stron nadal inicjatywę mieli miejscowi. W 69. minucie - po dośrodkowaniu Domańskiego - udaną główką popisał się Kai Mariluoto. Zdobywca gola wszedł na murawę dwie minuty wcześniej. Dwie minuty później czwartego gola dla gospodarzy strzelił Krystian Getinger.
Rozmiary porażki Zagłębia tuż przed końcem meczu zmniejszył Mateusz Wdowiak, który wykorzystał sytuację sam na sam z Kochalskim.
(dasz/po)

Decyzja sędziego Marcina Kochanka ustawiła mecz

PGE FKS Stal Mielec - KGHM Zagłębie Lubin 4:2 (2:1)

Bramki: 1:0 Ilja Szkurin (21), 1:1 Juan Munoz (26), 2:1 Maciej Domański (45), 3:1 Kai Meriluoto (69-głową), 4:1 Krystian Getinger (71), 4:2 Mateusz Wdowiak (90).

Żółte kartki - Stal: Ilja Szkurin. Zagłębie: Michał Nalepa, Arkadiusz Woźniak. Czerwona kartka za drugą żółtą - Nalepa (28).

Sędzia: Marcin Kochanek (Opole). Widzów 5 532.

PGE FKS Stal Mielec: Mateusz Kochalski - Marco Ehmann, Mateusz Matras, Bert Esselink - Łukasz Gerstenstein (67. Mateusz Stępień), Michał Trąbka, Piotr Wlazło (77. Alvis Jaunzems), Krystian Getinger (83. Krzysztof Wołkowicz) - Maciej Domański, Ilja Szkurin (67. Kai Meriluoto), Koki Hinokio (77. Matthew Guillaumier).

KGHM Zagłębie Lubin: Sokratis Dioudis - Mateusz Grzybek, Bartosz Kopacz, Michał Nalepa, Mikkel Kirkeskov - Kacper Chodyna, Damian Dąbrowski (67. Marko Poletanović), Serhij Bułeca (33. Kamil Kruk), Tomasz Makowski, Tomasz Pieńko (67. Arkadiusz Woźniak) - Juan Munoz (46. Mateusz Wdowiak).