PKO BP Ekstraklasa: Legia Warszawa pokonała Stal Mielec w meczu 30. kolejki

Akt. 28/04/2024, 17:44 GMT+2

Trzeci mecz Goncalo Feio w roli trenera Legii Warszawa i trzeci bez porażki. Stołeczna ekipa tym razem pokonała 3:1 Stal Mielec w spotkaniu 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy, wykazując się dużą skutecznością przy uderzeniach z rzutów karnych.

Widzew Łódź - Legia Warszawa w 24. kolejce PKO BP Ekstraklasy (źr. Newspix)

Kwietniowa decyzja zespołu z Łazienkowskiej o pożegnaniu z Kostą Runjaicem i zastąpienie go kontrowersyjnym Portugalczykiem była co najmniej szokująca. Feio miał uratować w klubie szansę na mistrzostwo albo chociaż europejskie puchary, lecz jak dotąd jego zatrudnienie cudów nie przyniosło.

Legia Feio nie przegrywa

Klub co prawda nie przegrywał, ale też nie wygrywał. W dwóch poprzednich spotkaniach dwukrotnie zremisował i zajmował coraz niższą pozycję w ligowej tabeli, daleko poza podium.
Na szczęście legionistom w niedzielę udało się w końcu triumfować. Znacząco pomógł w tym niezawodny kapitan Josue, który w 21. minucie trafił skutecznie z wapna po faulu na Pawle Wszołku.
Stal podniosła się jeszcze przed przerwą i niedługo przed zmianą stron wyrównała za sprawą Illi Szkuryna, wicelidera klasyfikacji strzelców ekstraklasy (14 goli).
Druga połowa należała już jednak do warszawian. Kwadrans przed końcem precyzyjnie sprzed pola karnego przymierzył Bartosz Kapustka, a już w doliczonym czasie gry przed swoją szansą z rzutu karnego stanął Marcin Rosołek, której jak klubowy kolega również nie zmarnował.
Na cztery kolejki przed końcem Legia jest w tabeli piąta, lecz ze względu na wyrównany ligowy poziom wciąż ma nawet realną szansę na mistrzostwo, tracąc do prowadzącej Jagiellonii sześć punktów, a do podium zaś jedynie punkt.

Stal Mielec - Legia Warszawa 1:3

Bramki: Illa Szkuryn (39.) - Josue (21. karny), Bartosz Kapustka (76.), Marcin Rosołek (90+4.)