PKO BP Ekstraklasa. Pogoń bezlitosna dla ŁKS-u. Podział punktów w Gliwicach

23/02/2024, 22:51 GMT+1

Pogoń Szczecin pewnie pokonała u siebie ŁKS 4:2 (1:0) w 22. kolejce PKO BP Ekstraklasy i awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Portowcy wygrali już trzeci mecz ligowy w tym roku. W drugim piątkowym spotkaniu Piast Gliwice zremisował u siebie z Cracovią 0:0.

Warta Poznań – Pogoń Szczecin w 1. kolejce Ekstraklasy (Newspix)

Pogoń bardzo dobrze rozpoczęła rozgrywki ligowe po przerwie zimowej. Wygrała na wyjeździe z ówczesnym liderem Śląskiem 1:0 i pokonała Radomiaka w Radomiu 4:0.
Znacznie gorzej wiodło się ŁKS-owi, który na dobre utknął na dnie tabeli. Łodzianie w ostatnich meczach przegrali z Koroną w Kielcach 1:2 i w derbach u siebie z Widzewem. Ta druga porażka spowodowała, że pracę stracił Piotr Stokowiec. Zastąpił go dotychczasowy asystent Marcin Matysiak.

Pogoń skuteczniejsza od ŁKS

Wobec takich rozstrzygnięć zdecydowanym faworytem meczu była Pogoń. Portowcy od początku mieli inicjatywę i starali się o gola. Rywale skupili się głównie na zabezpieczeniu dostępu do swojej bramki i liczyli na kontry. Taka taktyka nie była długo skuteczna.
Pogoń objęła prowadzenie już w 13. minucie, kiedy to pięknym strzałem z dystansu popisał się Rafał Kurzawa i bramkarz Aleksander Bobek był bez szans.

Grad goli po przerwie

Druga połowa zaczęła się zaskakująco. W zamieszaniu podbramkowym piłkę przejął Dani Ramirez, ograł dwóch obrońców i trafił pod poprzeczkę.
Stracony gol podziałał mobilizująco na miejscowych. Pogoń atakowała i w nagrodę strzelała kolejne gole. Dwa były autorstwa Austriaka Alexandra Gorgona, który najpierw trafił z dystansu, a następnie z bliskiej ogległości skierował piłkę do siatki, po wcześniejszym uderzeniu Kamila Grosickiego.

Alexander Gorgon cieszy się z gola w meczu Pogoń - ŁKS

"Grosik" też wpisał się na listę strzelców w 82. minucie, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. ŁKS zdołał już tylko zmniejszyć rozmiary porażki na 2:4 po trafieniu Antoniego Młynarczyka.
W drugim piątkowym spotkaniu PKO BP Ekstraklasy Piast Gliwice bezbramkowo zremisował u siebie z Cracovią.
(dasz/po)
Pogoń Szczecin - ŁKS Łódź 4:2 (1:0).

Bramki: 1:0 Rafał Kurzawa (13), 1:1 Dani Ramirez (47), 2:1 Alexander Gorgon (63), 3:1 Alexander Gorgon (70), 4:1 Kamil Grosicki (82), 4:2 Antoni Młynarczyk (85).
Żółte kartki - Pogoń: Leonardo Koutris, Patryk Paryzek. ŁKS: Kay Tejan, Engjell Hoti.
Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów 17 534.

Pogoń Szczecin: Bartosz Klebaniuk - Linus Wahlqvist, Danijel Loncar (55. Leo Borges), Mariusz Malec, Leonardo Koutris - Wahan Biczachczjan (77. Marcel Wędrychowski), Joao Gamboa, Rafał Kurzawa, Adrian Przyborek (55. Alexander Gorgon), Kamil Grosicki (86. Olaf Korczakowski) - Efthymis Koulouris (86. Patryk Paryzek).
ŁKS Łódź: Aleksander Bobek - Bartosz Szeliga, Rahil Mammadov, Marcin Flis, Riza Durmisi - Pirulo (69. Piotr Janczukowicz), Michał Mokrzycki, Thiago Ceijas (69. Engjell Hoti), Husein Balic (83. Kamil Dankowski) - Dani Ramirez, Kay Tejan (83. Antoni Młynarczyk).
Piast Gliwice - Cracovia Kraków 0:0

Żółte kartki - Piast: Michael Ameyaw. Cracovia: Eneo Bitri.
Sędzia: Karol Arys (Szczecin). Widzów 4 413.

Piast Gliwice: Karol Szymański - Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński, Jakub Holubek - Damian Kądzior (71. Serhij Krykun), Michał Chrapek, Grzegorz Tomasiewicz, Michael Ameyaw (79. Miłosz Szczepański) - Jorge Felix (88. Tihomir Kostadinov), Fabian Piasecki.
Cracovia Kraków: Sebastian Madejski - Arttu Hoskonen, Eneo Bitri, Andreas Skovgaard - Otar Kakabadze, Jani Atanasov (88. Karol Knap), Michał Rakoczy (79. Mikkel Maigaard), Patryk Sokołowski (71. Takuto Oshima), Paweł Jaroszyński - Patryk Makuch (79. Filip Rózga), Benjamin Kallman.