PKO BP Ekstraklasa: Lech Poznań pokonał na wyjeździe ŁKS

21/04/2024, 17:44 GMT+2

Lech Poznań nie składa broni w walce o tytuł. W niedzielę pokonał 3:2 zmierzający ku spadkowi ŁKS, decydującego gola strzelając w doliczonym czasie gry.

Lech Poznań pokonał ŁKS. Filip Marchwiński strzelił dwa gole

Zespół krytykowanego zewsząd Mariusza Rumaka jest już na ostatniej prostej, aby zdołać naciskać prowadzącą Jagiellonię Białystok i podtrzymać marzenia o powrocie na ligowy tron. Wiosną napotyka jednak multum problemów, grając w kratkę.

ŁKS grał w dziesięciu, a i tak zdołał wyrównać

Nie inaczej było w niedzielę w Łodzi, na stadionie przedostatniej drużyny w tabeli. Lech prowadził już 2:0 i miał właściwie pełen komfort rywalizacji - przed przerwą do siatki trafił Mikael Ishak, a prowadzenie krajowej potęgi podwyższył Filip Marchwiński.
Po chwili zaczęły się jednak problemy zdecydowanego faworyta, gdy z rzutu karnego trafił Kay Tejan. ŁKS, który odzyskiwał rezon, sam stworzył sobie największe problemy, gdy w 67. minucie z boiska wyleciał Thiago Ceijas (druga żółta kartka). W wyrównaniu mimo to to nie przeszkodziło - cztery minuty przed końcem na 2:2 uderzył Stipe Jurić.
Na szczęście dla marzeń poznanian o tytule swój kolejny dzień miał Marchwiński, który już w doliczonym czasie gry strzelił na dwa podejścia i zapewnił drużynie trzy punkty. Tych drugi obecnie Lech traci do Jagiellonii cztery. Do końca sezonu pozostało pięć kolejek.

ŁKS - Lech Poznań 2:3

Bramki: Kay Tejan (60. karny), Stipe Jurić (86.) - Mikael Ishak (36.), Filip Marchwiński (55., 90+1.)