Zabójczy kwadrans Górnika. Beniaminek znokautowany

27/10/2023, 23:14 GMT+2

Niełatwe jest życie beniaminka ekstraklasy. W piątek przekonał się o tym ŁKS Łódź, który przegrał na własnym boisku z Górnikiem Zabrze aż 0:5. To czwarta ligowa porażka z rzędu tej drużyny.

Górnik Zabrze - Legia Warszawa w 23. kolejce PKO BP Ekstraklasy (źródło: Newspix)

Wejście ŁKS-u do najwyższej klasy rozgrywkowej jest bolesne. Ostatnie zwycięstwo łodzianie odnieśli jeszcze w sierpniu, a w ostatnich tygodniach nie punktują wcale. Przegrali trzy spotkania z rzędu, a w piątek do przełamania trafili naprawdę trudnego rywala. Górnik przyjechał na wyjazdowy mecz opromieniony ubiegłotygodniowym zwycięstwem z mistrzem Polski Rakowem Częstochowa.

Worek goli po przerwie

Początek starca nie zapowiadał katastrofy gospodarzy. Bezbramkowy remis utrzymywał się aż do 42. minuty, kiedy do siatki trafił wreszcie obrońca Michal Siplak.
ŁKS posypał się w końcówce meczu. Między 65. a 82. minutą Aleksander Bobek wyciągał piłkę z siatki aż czterokrotnie. Dwukrotnie cieszył się Daisuke Yokota, a po razie Kryspin Szcześniak i Damian Rasak.
Górnik wskoczył na ósme miejsce w tabeli, ŁKS jest czerwoną latarnią.
ŁKS - Górnik Zabrze 0:5
Bramki: Siplak (42'), Yokota (65', 82'), Sześniak (75'), Rasak (80').