Lech Poznań uległ walczącej o utrzymanie Puszczy Niepołomice

Mariusz Czykier

Akt. 13/04/2024, 19:42 GMT+2

Piłkarze Lecha Poznań ulegli na wyjeździe 1:2 walczącej o utrzymanie w ekstraklasie Puszczy Niepołomice. Kolejorz utrudnił sobie tym samym walkę o mistrzostwo Polski. Puszcza dzięki zwycięstwu wyrwała się ze strefy spadkowej.

Puszcza Niepołomice - Lech Poznań w 28. kolejce PKO BP Ekstraklasy

Bramki, które dały Puszczy nadzieję na utrzymanie się w ekstraklasie, strzelili: Jordan Majchrzak w 7. i Artur Craciun w 23. minucie meczu.

Lech zaskoczony

Szybkie prowadzenie gospodarzy po golu Majchrzaka zupełnie zaskoczyło graczy Kolejorza. Zamiast walczyć o wyrównanie, koncentrowali się na zwracaniu uwagi rywalom, że grają na czas. Tymczasem Puszcza, uskrzydlona prowadzeniem, w istocie nie spieszyła się z rozgrywaniem piłki, ale jeśli już wchodziła w jej posiadanie, starała się zrobić z tego możliwie najlepszy użytek.
W 23. minucie nietypowym rozegraniem rzutu wolnego, zakończonym prezycyjną wrzutką na głowę Craciuna i celnym strzałem Mołdawianina, zaskoczyli gości po raz drugi.
Od tego momentu gra Lecha kompletnie się posypała. Na właściwy sobie poziom zawodnicy Kolejorza wrócili dopiero pod koniec meczu, a bramka Mikaela Ishaka w 87. minucie otworzyła im szansę na uratowanie przynajmniej punktu. Do końca meczu nie zdołali tego jednak zrobić i do Poznania wracają na tarczy.
Na sześć kolejek przed końcem rozgrywek Lech zajmuje w tabeli trzecie miejsce z dorobkiem 48 punktów. O dwa oczka wyprzedza go Śląsk Wrocław, a o cztery Jagiellonia Białystok, ale obie drużyny mecze 28. kolejki mają jeszcze przed sobą.

Podział punktów w środku tabeli

W pierwszym z rozegranych w sobotę meczów 28. kolejki Stal Mielec zremisowała bezbramkowo z Widzewem Łódź. W zestawieniu obie drużyny znajdują się obok siebie. Widzew jest ósmy z 39 punktami, Stal, która zgromadziła 38 punktów, zajmuje jedną pozycję niżej.

Puszcza Niepołomice - Lech Poznań 2:1 (2:0)

Bramki: Jordan Majchrzak (7'), Artur Craciun (23') - Mikael Ishak (87')