PKO BP Ekestraklasa: ŁKS niemal pewny spadku. Remis w meczu Puszczy z Koroną

29/04/2024, 22:30 GMT+2

W meczu dwóch drużyn walczących o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie Puszcza Niepołomice zremisowała z Koroną Kielce 1:1 (1:0). Taki wynik zadecydował, że do I ligi spadł ŁKS Łódź.

ŁKS - Widzew Łódź. Derby Łodzi w 21. kolejce PKO Ekstraklasy (Newspix)

Ostatni w tabeli ŁKS w 30 meczach zgromadził jedynie 21 pkt i na cztery kolejki przed końcem rozgrywek traci 12 pkt do bezpiecznego, 15. miejsca zajmowanego obecnie przez Cracovię Kraków, z którą ma niekorzystny bilans bezpośrednich spotkań.

Walka o utrzymanie w ekstraklasie

Tyle samo punktów co Cracovia - 33, ma 14. Puszcza i z tym zespołem ŁKS ma równy bilans meczów (1:2 na wyjeździe, 3:2 u siebie). Gdyby łodzianie wygrali wszystkie pozostałe mecze, a Puszcza wszystkie przegrała, pod uwagę byłby brany ogólny bilans bramek. Tu przewaga zespołu z Niepołomic jest jednak przygniatająca - minus 11, w porównaniu do minus 36 ŁKS.
Bliski pożegnania z ekstraklasą jet też przedostatni Ruch Chorzów - 23 pkt. W strefie spadkowej jest również Korona - 31 pkt.

W meczu Puszcza Niepołomice - Korona Kielce było dużo walki

Piłkarze z Kielc bardzo liczyli, że w poniedziałek pokonają na wyjeździe Puszczę. Stało się jednak inaczej, a podział punktów tak naprawdę nie zadowolił żadnej ze stron.
Początek spotkania należał do agresywnie grających gospodarzy. Po kwadransie gra się wyrównała i goście mogli objąć prowadzenie. Bartosz Kwiecień oddał mocny strzał z około 25 metrów, lecz Oliwier Zych zdołał sparować piłkę na słupek.
Odpowiedź Puszczy była konkretna. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wojciech Hajda oddał strzał głową. Xavier Dziekoński zdołał odbić piłkę, ale trafiła ona pod nogi Romana Jakuby, który popisał się skuteczną dobitką.
Po przerwie kielczanie szybko wyrównali. Jakuba wybił piłkę do nogi Martina Remacle, a ten mocnym strzałem nie dał szans Zychowi. W 59. minucie Puszcza mogła ponownie objąć prowadzenie. Po dośrodkowaniu Jakub Serafina, Hajda popisał się efektownym strzałem, lecz trafił w słupek.
W 85. minucie szczęście dopisało Koronie – po strzale z dystansu Lee Jin-hyun piłka odbiła się od słupka. Jeszcze w samej końcówce Craciun był bliski zdobycia bramki, lecz jego strzał z kilku metrów został zablokowany.