Jagiellonia Białystok pokonała Radomiak Radom. Dominik Marczuk zanotował trzy asysty

Akt. 17/09/2023, 16:11 GMT+2

Kolejny świetny, wielobramkowy mecz w wykonaniu rewelacji tego sezonu PKO BP Ekstraklasy. Jagiellonia Białystok, nowy wicelider tabeli, pokonała w 8. kolejce 3:2 Radomiaka Radom, choć po 12 minutach przegrywała 0:2. Fantastyczne zawody rozegrał 19-letni Dominik Marczuk, który asystował przy każdej z bramek drużyny z Podlasia.

Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok w 1. kolejce PKO BP Ekstraklasy (Newspix)

Radomiak już w 3. minucie objął prowadzenie. Po pierwszym w tym spotkaniu rzucie rożnym w polu karnym najwyżej do piłki wyskoczył Brazylijczyk Pedro Henrique i - mimo asysty dwóch graczy z Białegostoku - pokonał strzałem głową Zlatana Alomerovicia.

Nie pomógł gol z połowy boiska

Drugi gol napastnika gości był jeszcze ładniejszy, choć bardzo pomógł mu prawy obrońca gospodarzy Michal Sacek. Niemal na połowie boiska Czech skierował piłkę do Henrique, a ten z kilkudziesięciu metrów przelobował bramkarza gospodarzy, podwyższając wynik.
W miarę upływu czasu to jednak Jagiellonia zaczęła przejmować inicjatywę na boisku. Bardzo aktywny był jej prawy pomocnik Dominik Marczuk, który - jak się okazało - asystował przy wszystkich golach.
W 27. minucie piłka od Marczuka trafiła w polu karnym do Jesusa Imaza, który ograł jeszcze obrońcę Radomiaka i strzałem lewą nogą pokonał Alberta Posiadałę. Gol wyrównujący padł w ósmej minucie doliczonego czasu. Po długiej akcji Marczuk dośrodkował w pole karne do Jose Naranjo, który precyzyjnym uderzeniem głową trafił do siatki.
Tuż po wznowieniu gry po przerwie Jagiellonia strzeliła kolejnego gola i objęła prowadzenie. Znowu asystował Marczuk, który zagrał piłkę w pole karne, jego podanie przedłużył Afimico Pululu w taki sposób, że wpadła ona w długi róg bramki Radomiaka.
Białostoczanie odnieśli czwarte z rzędu zwycięstwo na własnym boisku i w tabeli są tylko za liderującym Śląskiem Wrocław. Radomiak jest siódmy.
Jagiellonia Białystok - Radomiak Radom 3:2
Bramki: 0:1 Pedro Henrique (3-głową), 0:2 Pedro Henrique (12), 1:2 Jesus Imaz (27), 2:2 Jose Naranjo (45+8-głową), 3:2 Afimico Pululu (46).
Żółta kartka - Jagiellonia Białystok: Nene, Tomasz Kupisz. Radomiak Radom: Raphael Rossi, Mike Cestor, Luis Machado, Michał Kaput.
Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom). Widzów: 12 091.
Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerovic - Michal Sacek, Mateusz Skrzypczak, Adrian Dieguez, Bartłomiej Wdowik - Dominik Marczuk (65. Kristoffer Hansen), Taras Romanczuk, Nene (82. Dusan Stojinovic), Jose Naranjo (82. Tomasz Kupisz) - Jesus Imaz (90+3 Wojciech Łaski), Afimico Pululu (65. Jarosław Kubicki).
Radomiak Radom: Albert Posiadała - Damian Jakubik, Raphael Rossi (45. Mateusz Cichocki), Mike Cestor, Dawid Abramowicz - Lisandro Semedo (63. Michał Kaput), Christos Donis (62. Rafał Wolski), Luizao, Frank Castaneda (72. Edi Semedo), Luis Machado - Pedro Henrique (72. Leandro Rocha).