Strefa spadkowa po 10 kolejkach. Coraz większe problemy Górnika Zabrze

02/10/2023, 22:26 GMT+2

Starcie Górnika Zabrze i Zagłębia Lubin zakończyło w poniedziałek 10. kolejkę PKO BP Ekstraklasy. Gospodarze, którzy znajdują się już w strefie spadkowej ligi, i tego spotkania nie będą dobrze wspominać. Przegrali bowiem u siebie 0:2.

Górnik Zabrze - Legia Warszawa w 23. kolejce PKO BP Ekstraklasy (źródło: Newspix)

Przed tym spotkaniem trener Górnika Jan Urban chciał, żeby jego drużyna zagrała tak, by kibice wychodzący ze stadionu byli zadowoleni. Nie udało się, choć zabrzanie mieli dużą przewagę i stworzyli mnóstwo okazji bramkowych.

Skuteczna, decydująca kontra

Gospodarze już w pierwszej minucie mogli prowadzić, gdyby lepiej przymierzył z bliska Kamil Lukoszek. Potem Górnik częściej prowadził atak pozycyjny, z którego niewiele wynikało. Bardzo aktywny był Lukas Podolski. Próbował zaskoczyć Sokratisa Dioudisa z rzutu wolnego, dwa razy posłał piłkę obok bramki gości.
Lubinianie rozkręcali się wolno, ale na przerwę schodzili z jednobramkową zaliczką. Serhij Bułeca dwukrotnie mocno uderzył zza pola karnego. Najpierw Daniel Bielica zdołał obronić, ale później skapitulował po precyzyjnym strzale przy słupku.
Po przerwie ponownie pierwsi ruszyli do przodu piłkarze trenera Urbana. Niecelnie strzelali Podolski i Rafał Janicki. Kibice gospodarzy podskoczyli z radości, kiedy Lukoszek pokonał golkipera przyjezdnych. Radość okazała się przedwczesna, bowiem po skorzystaniu z VAR bramka nie została uznana, tym razem w związku z faulem.
Tamta akcja finalnie nie przyniosła ani bramki, ani punktu.
W ostatniej akcji doliczonego czasu na pole karne gości pobiegł nawet bramkarz Górnika. Nie zdołał wrócić między słupki, a Mateusz Wdowiak wyprowadził skuteczny kontratak, ustalając wynik. Zagłębie drugi mecz z rzędu wygrało, Górnik w drugim kolejnym spotkaniu pozostał bez punktów.

Górnik Zabrze - KGHM Zagłębie Lubin 0:2

Bramki: Serhij Bułeca (36.), Mateusz Wdowiak (90+7.)