Skromny triumf przy rekordowej widowni. Udany początek mundialu dla Australijek

20/07/2023, 15:14 GMT+2

Reprezentacja Australii od zwycięstwa rozpoczęła mistrzostwa świata w piłce nożnej kobiet. W pierwszej kolejce współgospodynie turnieju pokonały w Sydney Irlandię 1:0. Jedyny gol padł z rzutu karnego.

Tokio. Piłka nożna kobiet. Wielka Brytania - Australia gol na 3:4

Spotkanie na Stadionie Olimpijskim w Sydney, podobnie jak inaugurację mundialu pomiędzy Nową Zelandią a Norwegią (1:0), poprzedziła minuta ciszy. W ten sposób uczczono pamięć ofiar strzelaniny, do której doszło kilka godzin wcześniej niedaleko Strefy Kibica w Auckland, a w wyniku której zmarły trzy osoby.

Minuta ciszy przed meczem MŚ pomiędzy Australią a Irlandią

Karny na wagę zwycięstwa

Samo starcie współgospodyń z ekipą z Europy nie należało do najciekawszych. Oba zespoły oddały łącznie trzy celne strzały na bramkę rywali, z czego tylko jeden przed przerwą.
Kluczowy dla losów rywalizacji okazał się początek drugiej połowy, gdy Brazylijka Edina Alves Batista podyktowała rzut karny dla Australijek. Pewną wykonawczynią jedenastki była Stephanie Catley, która tym samym zapewniła faworytkom komplet punktów na otwarcie turnieju.
Co warte podkreślenia, mecz z perspektywy trybun obejrzało dokładnie 75 784 widzów. To rekordowa liczba fanów podczas starcia z udziałem kobiet w Australii.
W drugim spotkaniu grupy B Nigeria zmierzy się z Kanadą (piątek, 4.30 polskiego czasu).
Mistrzostwa świata potrwają do 20 sierpnia. Tytułu sprzed czterech lat broni reprezentacja USA.