Szwedki za mocne dla ambitnych Australijek. Mają brąz mistrzostw świata

19/08/2023, 12:50 GMT+2

Nie było niespodzianki w spotkaniu o trzecie miejsce na mundialu kobiet. Reprezentacja Szwecji wygrała w Brisbane z Australią 2:0 i zdobyła brązowy medal.

Piłka nożna kobiet. Szwecja-USA. Gol Szwedek na 2:0

Wynik w 30. minucie otworzyła Fridolina Rolfo, która zdobyła gola po rzucie karnym. W drugiej połowie w 62. minucie piłkę w bramce umieściła Kosovare Asllani.

I tak mają najlepszy wynik

Szwedki, trzecie w światowym rankingu, po raz czwarty zakończyły mundial na trzecim miejscu. Wcześniej taki rezultat osiągnęły w 1991, 2011 oraz 2019 roku.
Dla Australijek czwarta pozycja to najlepszy wynik w historii występów w globalnym czempionacie. Do tej pory najdalej dochodziły do ćwierćfinału.
Finał, w którym mistrzynie Europy Angielki zagrają z Hiszpankami rozegrany będzie w niedzielę w Sydney.