Wielki sukces młodych Polaków. Awansowali do półfinału Euro

Akt. 27/05/2023, 19:00 GMT+2

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 17 pokonała Serbię 3:2 w ćwierćfinale rozgrywanych na Węgrzech mistrzostw Europy. Gole dla Biało-Czerwonych strzelili Jakub Krzyżanowski, Daniel Mikołajewski i Filip Rejczyk. W półfinale czekają Niemcy.

Polacy w mistrzostwach Europy do lat 17 (źródło: Getty Images)

W pierwszej połowie zawodnicy trenera Marcina Włodarskiego znacząco przeważali i oddali aż dziewięć celnych strzałów na bramkę, natomiast Serbowie ani jednego. Pierwszego gola w 4. minucie wbił Krzyżanowski i do przerwy Polacy zasłużenie prowadzili 1:0.

Zwycięski gol z rzutu wolnego

Na początku drugiej połowy Serbowie przejęli inicjatywę, czego efektem było wyrównujące trafienie Veljko Vukojevica. W 62. minucie Serbowie dopuścili się faulu w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Mikołajewski. Jednak osiem minut później Andrej Subotić strzelił gola na 2:2.

W minucie 90. minucie Rejczyk wykonał rzut wolny sprzed pola karnego. Młody pomocnik technicznym strzałem przeniósł piłkę nad murem i umieścił ją w okienku bramki. Reprezentanci Polski utrzymali prowadzenie do końca doliczonego czasu gry i zameldowali się w półfinale.

Kolejne ćwierćfinały zostaną rozegrane o godzinie 20. Anglia zagra z Francją, a Hiszpania z Irlandią.

Polacy zagrają na mundialu

We wtorkowym półfinale drużyna Włodarskiego zagra z Niemcami, którzy remisowali ze Szwajcarią 1:1, lecz w rzutach karnych zwyciężyli 3-2. Miejsce w czołowej czwórce turnieju oznacza, że późną jesienią Polacy zagrają w mistrzostwach świata w tej kategorii wiekowej.