Gorzej z każdym meczem. Fatalne pożegnanie Polaków z mundialem

Akt. 17/11/2023, 12:51 GMT+1

Reprezentacja Polski odpadła z mistrzostw świata do lat 17, które odbywają się w Indonezji. W ostatnim spotkaniu fazy grupowej Biało-Czerwoni wyraźnie ulegli w Dżakarcie Argentynie 0:4 (0:1), kończąc udział w turnieju bez ani jednego punktu na koncie.

Mecz Senegal - Polska na Mistrzostwach Świata U-17 (Getty Images)

Po dwóch kolejkach sytuacja naszych piłkarzy była nie do pozazdroszczenia. Podopieczni Marcina Włodarskiego przegrali z Japonią (0:1) i Senegalem (1:4), a by myśleć o awansie, musieli pokonać Argentynę oraz liczyć na korzystny wynik równolegle toczonego starcia ekip z Azji i Afryki.

Jedna akcja odebrała wiarę Polakom

Biało-Czerwoni rozpoczęli piątkowy mecz ze sporym animuszem. Grali zdecydowanie lepiej niż w poprzednich spotkaniach, potrafili dłużej utrzymać się z piłką na połowie przeciwników, ale nie tworzyli sytuacji pod bramką Albicelestes.
Co innego rywale, których pierwsza groźna sytuacja zakończyła się trafieniem. W 34. minucie, w ogromnym zamieszaniu w polu karnym, najlepiej odnalazł się Thiago Laplace, z bliska pakując piłkę do siatki.

Thiago Laplace po golu na 1:0 dla Argentyńczyków

Polacy wyraźnie podłamali się utratą gola i w przerwie selekcjoner, licząc na zmianę obrazu gry, dokonał dwóch roszad w składzie.
Niestety, po zaledwie kilkunastu sekundach drugiej połowy Argentyńczycy podwyższyli prowadzenie, gdy na listę strzelców wpisał się Agustin Ruberto. A po kilku następnych minutach było już 3:0 za sprawą uderzenia Iana Subiabre.
Biało-Czerwonych dobił jeszcze wprowadzony z ławki rezerwowych Santiago Lopez, ustalając rezultat spotkania i tym samym kończąc słaby występ ekipy Włodarskiego na młodzieżowym mundialu.
W drugim meczu tej grupy Senegal przegrał z Japonią 0:2.
Polska - Argentyna 0:4 (0:1)
Bramki: Laplace (34.), Ruberto (46.), Subiabre (52.), Lopez (86.).