Młodzi Polacy zatopieni. Mundial praktycznie już się dla nich skończył

Akt. 14/11/2023, 14:40 GMT+1

Drugi mecz i druga porażka w mistrzostwach świata do lat 17 w Indonezji. Polacy przegrali we wtorek w Bandung 1:4 (0:2) z Senegalem i praktycznie stracili szansę na awans do kolejnej fazy turnieju. W tabeli grupy D zajmują ostatnie miejsce. Spotkanie w pierwszej połowie przerwano na kilkadziesiąt minut.

Mecz Senegal - Polska na Mistrzostwach Świata U-17 (Getty Images)

Polacy rywalizację w Indonezji rozpoczęli od sobotniej porażki 0:1 z Japonią. To starcie zostało przerwane z powodu gwałtownej ulewy, a potem wznowione po 20 minutach. W trakcie tego spotkania bardzo widać było brak jakościowych zmienników.
To było pokłosie afery alkoholowej, która wstrząsnęła kadrą kilka dni przed startem imprezy. Czterech zawodników zostało usuniętych z zespołu, a na ich miejsce nie dołączyli żadni nowi. FIFA nie wyraziła na to zgody.

Wielka przewaga fizyczna

We wtorek Biało-Czerwoni spotkali się z niezwykle mocnymi Senegalczykami, którzy na inaugurację niespodziewanie pokonali Argentynę 2:1.
W starciu z podopiecznymi Marcina Włodarskiego znakonicie prezentowali się od początku. Widać było wyraźnie, że rywale są zdecydowanie szybsi, wyżsi i lepiej zbudowani od naszych reprezentantów.

Polacy od początku mieli problemy z Senegalczykami

Senegal tak naprawdę w pół godziny rozstrzynął losy spotkania. Najpierw bramkę zdobył Idrissa Gueye, a później samobójcze trafienie zaliczył Dominik Szala. Po 30 minutach było 0:2.
Chwilę potem sędzia Omar Mohamed Al Ali zarządził przerwę na nawodnienie, ale po powrocie na boisko drużyny zbyt długo nie pograły. Arbiter nakazał piłkarzom zejść do szatni. Niebo nad stadionem Si Jalak Harupat zrobiło się czarne, obawiano się gwałtownej ulewy i burzy.
Mecz został przerwany z uwagi na złe warunki atmosferyczne

Przerwa pogodowa nie pomogła

Wkrótce potem zaczęło padać. Mecz wznowiono dopiero po ok. 40 minutach. Wynik do końca pierwszej połowy nie uległ już zmianie, choć widać było, że przymusowa przerwa chyba przydała się Polakom, którzy stworzyli kilka groźnych sytuacji.
Po zmianie stron Senegalczycy strzelili kolejnego gola. Ponownie Michała Matysa pokonał Gueye. Przewaga ekipy z Afryki była wręcz przygniatająca, ale Polacy zdobyli dość szczęśliwą bramkę. Po kopnięciu Marcela Reguły lot piłki zmienił jeden z obrońców rywali.

Niestety, na nic więcej Biało-Czerwonych nie było stać. Trzeciego gola strzelił Gueye.
Polacy przegrali 1:4, ale mimo zerowego dorobku punktowego zachowali jeszcze szansę pozostania w turnieju. W piątek zagrają w Dżakarcie z Argentyną (również o godz. 10 czasu warszawskiego). Awans do 1/8 finału uzyskają po dwa najlepsze zespoły z każdej z sześciu grup oraz cztery najlepsze drużyny z trzecich miejsc.
Od godz. 13 Japonia rozpoczęła mecz z Argentyną. Wygrana Azjatów da im wyjście z grupy.
Polska - Senegal 1:4 (0:2).
Bramki: Marcel Reguła (66) - Idrissa Gueye trzy (18, 52, 69), Dominik Szala (30-samob.).
Sędzia: Omar Mohamed Al Ali (Zjednoczone Emiraty Arabskie).

Polacy przegrali z Senegalem 1:4