Liga Mistrzów 2023/24. Sergio Conceicao: Mikel Arteta obraził moją rodzinę"Urok hiszpańskich trenerów". Zaiskrzyło w Lid

13/03/2024, 08:32 GMT+1

Zgrzyt na koniec rywalizacji Arsenalu z FC Porto w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Trener portugalskiego zespołu Sergio Conceicao zarzucił swojemu vis-à-vis Mikelowi Artecie, że obraził jego rodzinę.

Arsenal - Porto w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów 2023/24

Emocji na Emirates rzeczywiście było sporo. Nie wystarczyło 90 minut, w których Arsenal odrobił straty z pierwszego meczu, wygrywając 1:0, nie wystarczyło też 120 minut.
Potrzebne były rzuty karne - tu dwa pudła zaliczyli przyjezdni, w związku z czym skuteczni Kanonierzy wygrali 4:2 i awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Arsenal

Słowo przeciwko słowu

Między trenerami miało dojść do niezdrowych emocji, przynajmniej w relacji trenera gości. Conceicao zarzucił bowiem Artecie, że ten w trakcie spotkania zaatakował werbalnie jego rodzinę, rzucając inwektywy w stronę ławki rezerwowych.
Po meczu Portugalczyk odmówił zwyczajowego uściśnięcia dłoni z Hiszpanem. Za to go zdecydowanie objął i zaczął wyjaśniać sprawę, wygrażając palcem.
Akurat na to jest dowód, bo w przypadku inwektyw pozostaje słowo przeciwko słowu.
Odchodząc od Conceicao, Arteta był wyraźnie poirytowany, jakby nie zgadzał się z zarzutami. Portugalczyk nie dał się jednak przekonać.
- Nie wiem, czy to taki urok hiszpańskich trenerów, ale obraził moją rodzinę w hiszpańskich słowach - utrzymywał Conceicao, który wcześniej już żalił się publicznie na innego hiszpańskiego szkoleniowca Pepa Guardiolę.
- Na koniec powiedziałem mu, że osoby, którą obraził, nie ma już wśród nas. Lepiej niech się skupi na trenowaniu swojej drużyny, bo ma do tego predyspozycje - podkreślił Portugalczyk.