Ważny gol Polaka na zakończenie fazy grupowej. Kiwior też nie zawiódł

Akt. 12/12/2023, 21:03 GMT+1

W meczu na szczycie grupy B Ligi Mistrzów PSV Eindhoven zremisował na własnym boisku z Arsenalem 1:1 (0:1). W zespole Kanonierów całe spotkanie rozegrał reprezentant Polski Jakub Kiwior. W drugim starciu tej samej grupy ekipa RC Lens wygrało z Sevillą 2:1 (0:0), a pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Przemysław Frankowski.

Mecz PSV – Arsenal w ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów (Getty Images)

Wtorkowe spotkanie nie miało wielkiego znaczenia dla układu tabeli grupy B. Do wtorku Arsenal wywalczył 12 punktów i zapewnił sobie pierwsze miejsce. Z kolei zespół PSV z dorobkiem ośmiu "oczek” był już pewny drugiej lokaty. Lens i Sevilla toczyły we wtorek bój o trzecie miejsce.

Kiwior na boisku

W tej sytuacji trener wicemistrzów Anglii Mikel Arteta dał odpocząć części swoich podstawowych piłkarzy. Do gry desygnował m.in. Kiwiora. Dla Polaka był to czwarty występ w tegorocznej Lidze Mistrzów, ale w poprzednich meczach uzbierał w sumie tylko 51. minut na boisku. Tym razem wyszedł w pierwszym składzie i spisał się bez zarzutu.

Jakub Kiwior w starciu z Johanem Bakayoko w meczu PSV - Arsenal

Kiwior i jego koledzy od początku konfrontacji mieli co robić, bo PSV wyszło nastawione ofensywnie. Wicemistrzowie Holandii w pierwszym, wrześniowym meczu obu drużyn przegrali aż 0:4 i bardzo chcieli się zrewanżować przed swoimi kibicami.

Okazje z obu stron

Jako pierwszy gola mógł strzelić napastnik miejscowych Ricardo Pepi, ale jego uderzenie przed linią bramkową zablokował Gabriel. Z kolei Yorbe Vertessen trafił w słupek.
Gospodarze mieli inicjatywę, przeprowadzali błyskawiczne kontry, ale nie ustrzegli się błędów. Pierwszym ostrzeżeniem było uderzenie w słupek Mohameda Elneny'ego. W 42. minucie PSV nie powtrzymało już rywali. Gola po składnej akcji zespołowej strzelił Eddie Nketiah.
PSV wyrównało już po pięciu minutach drugiej połowy. Tym razem szybką akcję precyzyjnym strzałem wykończył Vertessen. Prowadzenie gospodarzom w 66. minucie mógł dać Ismael Saibari, ale tylko obił słupek. Do końca meczu oba zespoły miały swoje szanse (bez powodzenia strzelał też Kiwior), ale wynik nie uległ już zmianie.

Gol Frankowskiego

W drugim meczu grupy B drużyna Lens wygrała u siebie 2:1 (0:0) z Sevillą. Pierwszego gola w 62. minucie strzelił z rzutu karnego Frankowski. Wyrównał z jedenastu metrów Sergio Ramos. W 96. zwycięstwo gospodarzom dał Angelo Fulgini.

Przemysław Frankowski cieszy się z gola w meczu Lens - Sevilla

Dzięki tej wygranej w ostatniej kolejce to francuska drużyna zajęła trzecie miejsce w grupie B i zagra w 1/8 finału Ligi Europy.