Liga Mistrzów 2023/2024. Hiszpańskie media o meczu Barcelona - PSG

17/04/2024, 07:46 GMT+2

To był nokaut, ale w takich okolicznościach spodziewany. Hiszpanie nie mają wątpliwości - Barcelona przegrała z PSG 1:4 i odpadła z Ligi Mistrzów z winy sędziego i nie szczędzą mu krytyki.

FC Barcelona - Paris Saint-Germain w ćwierćfinale Ligi Mistrzów (Getty Images)

Hiszpańscy komentatorzy wskazują, że kluczowe dla wysokiej porażki Dumy Katalonii było zachowanie arbitra Istvana Kovacsa. Ten, w 28. minucie spotkania, ukarał czerwoną kartką obrońcę gospodarzy Ronalda Araujo, w drastyczny sposób zmieniając przebieg meczu wygrywanego wówczas przez Barcę 1:0.
Dziennik "Marca" dziwi się decyzji sędziego, który zdaniem gazety "odgwizdał faul, którego nie było" i w konsekwencji wyrzucił z boiska urugwajskiego defensora, osłabiając gospodarzy. Jak zauważono, przewaga wywalczona w Paryżu po zwycięstwie 3:2 szybko stopniała.
"Po czerwonej kartce to była mission impossible. Nokaut w Europie" - ocenił dziennik "Mundo Deportivo".
Media w Hiszpanii uznają za zrozumiałe protesty trenera Xaviego przeciwko postawie Rumuna, za które w 55. minucie kataloński szkoleniowiec został odesłany na trybuny.

Dostało się też Lewandowskiemu

"Radio Marca" zaznacza, że przegrywający na początku meczu 0:1 gracze PSG odwrócili losy rywalizacji za sprawą decyzji sędziego oraz własnej determinacji. Jak twierdzą, drużyna z Paryża "z minuty na minutę rosła w siłę", a "jej gwiazdy nabierały szybkości".
Część dziennikarzy dostrzegła też błędy w poczynaniach piłkarzy Barcelony. Wśród krytykowanych jest m.in. Robert Lewandowski i jego zmarnowana sytuacja z 87. minuty.
"Lewandowski miał wtedy dwóch kolegów lepiej ustawionych, ale im nie podał, decydując się na niecelny strzał" - ocenili komentatorzy dziennika "AS", nazywając postawę polskiego napastnika "egoistyczną".
Gazeta z Madrytu w swoim internetowym wydaniu podkreśliła przy tym bardzo dobry występ Francuza Kyliana Mbappe, który we wtorkowy wieczór zdobył dwie bramki.
Komentujący spotkanie w Barcelonie dziennikarze zgodnie twierdzą, że porażka Lewandowskiego i jego kolegów 1:4 była zbyt wysoka, a poziom obu zespołów był bardziej wyrównany.
"Barcelona odpadła z Ligi Mistrzów w okrutny i nie do zniesienia sposób" - podsumował dziennik "Sport" na swojej stronie.

Piłkarze Barcelony odpadli z Ligi Mistrzów

Wyniki i terminarz rewanżowych meczów 1/4 finału Ligi Mistrzów:

16 kwietnia, wtorek:
FC Barcelona - Paris Saint-Germain 1:4 (1:1), w pierwszym meczu 3:2, awans - Paris Saint-Germain
Borussia Dortmund - Atletico Madryt 4:2 (2:0), w pierwszym meczu 1:2, awans - Borussia Dortmund