Lewandowski surowo oceniony po meczu Barcelona – PSG

Akt. 17/04/2024, 07:55 GMT+2

Barcelona dotkliwie pokonana i wyeliminowana z Ligi Mistrzów. Surowo oceniono Roberta Lewandowskiego, któremu dostało się za nieskuteczność. "Zmarnował znakomitą sytuację do podwyższenia wyniku na 2:0" – ocenili go hiszpańscy dziennikarzy. "Lewy" gola nie strzelił, a Barcelona przegrała z PSG 1:4 i to paryżanie są w półfinale Ligi Mistrzów.

FC Barcelona - Paris Saint-Germain w ćwierćfinale Ligi Mistrzów (Getty Images)

Zespół ze stolicy Katalonii pozostawał niepokonany od 27 stycznia. Sześć poprzednich spotkań, w tym dwa w Champions League, rozstrzygnął na swoją korzyść. Będzie musiał jednak poczekać co najmniej rok na awans do półfinału najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywek w Europie, a to oczekiwanie trwa już od 2019 roku.

Po pierwszym meczu ćwierćfinałowym Barcelona była w bardzo dobrej sytuacji, bo w Paryżu wygrała 3:2. I rewanż zaczął się dla nie wyśmienicie, bo od 12. minuty prowadziła po golu Rapinhi.
Później czerwoną kartkę zarobił obrońca FCB Ronald Araujo i sytuacja zmieniła się diametralnie. Od tego momentu z bramek cieszyli się już tylko goście. Wyrównali jeszcze przed przerwą (Ousmane Dembele), w drugiej połowie dorzucili jeszcze trzy gole (Vitinha i dwukrotnie Kylian Mbappe).

Lewandowski oceniony bardzo nisko

Nie dziwią noty, jakie przegranym wystawili dziennikarze katalońscy. Lewandowskiego nie oszczędzono.
"Sfrustrowany" - zaczął "laurkę" dziennik "Mundo Deportivo", przyznając piłkarzowi reprezentacji Polski notę 6 (w skali 1-10).
"Zmarnował znakomitą sytuację do podwyższenia wyniku na 2:0. Miał również kolejną szansę przy wyniku 2:3" – rozliczają Polaka z nieskuteczności dziennikarze.

Lewandowski bez gola, Barcelona odpadła

"Bezmyślny" - to już opinia dziennika "Sport", który ocenił występ Polaka na 4.
"Nawet nie zbliżył się do Lewandowskiego z Paryża. Wygrał znacznie mniej pojedynków i zmarnował dwie okazje" - podsumowano.
W drugim wtorkowym ćwierćfinale Borussia Dortmund pokonała Atletico Madryt 4:2 i to BVB jest w półfinale LM.
W środę Manchester City podejmie Real Madryt, a Bayern Monachium u siebie zagra z Arsenalem Londyn.