Liga Mistrzów - 1/8 finału. Bayern odrobił straty w meczu z Lazio i pewnie awansował

Akt. 06/03/2024, 00:06 GMT+1

Nieco spokojniej w Bayernie Monachium. Mistrzowie Niemiec w rewanżowym meczu Ligi Mistrzów pewnie pokonali 3:0 Lazio Rzym i zameldowali się w ćwierćfinale rozgrywek.

Przygotowania Bayernu Monachium przed starciem z Manchesterem United

Trzy tygodnie temu Bayern przegrał na wyjeździe 0:1. Na własne życzenie, o wszystkim zadecydowało nieodpowiedzialne zachowanie obrońcy Dayota Upamecano.
Liga Mistrzów zawisła na włosku, a że od dłuższego czasu Bawarczykom nie idzie także w lidze, w klubie zrobiło się naprawdę gorąco. Kilka dni po porażce w Rzymie podjęto decyzję o pożegnaniu z Thomasem Tuchelem. Jak ogłosił klub, po sezonie.
Niemieckie media nie wykluczały jednak, że do rozstania może dojść szybciej. Wiele zależało od rewanżu z Lazio.

Bayern skuteczny przed przerwą

We wtorek Bayern w końcu wyglądał na zespół zdeterminowany, od razu przejął kontrolę nad meczem. Szybko stworzył kilka sytuacji, ale po żadnej z nich bramkarz rzymian nie został zmuszony do większego wysiłku. Naprawdę groźnie jako pierwsi zaatakowali goście. Monachijczyków uratował kiks Ciro Immobile, który stojąc kilka metrów przed bramką, nie trafił czysto w piłkę.
Lazio zawiodło w polu karnym Bayernu, potem kiepsko zaczęło radzić sobie we własnej szesnastce. Bayern znów przycisnął mocniej pod koniec pierwszej połowy i w końcu osiągnął upragniony efekt. Z prezentu obrońcy skorzystał najpierw Harry Kane, który wpakował piłkę głową do bramki z kilku metrów. Kilka minut później obrońcy gości jakby zapomnieli o istnieniu Thomasa Muellera i ten, także strzałem głową, podwyższył na 2:0.

Thomas Mueller podwyższa na 2:0

Role się odwróciły. Aby doprowadzić do dogrywki, teraz to Lazio potrzebowało jednego gola. W drugiej połowie musiało zaatakować, tymczasem to gospodarze sprawiali wrażenie zespołu, któremu bardziej zależy na zdobyciu bramki.

Kane dał spokój

Ataki gospodarzy nie były może szaleńcze, ale pod bramką Lazio i tak potrafiło być gorąco. Blisko trzeciego trafienia najpierw był Raphael Guerreiro, którego strzał okazał się minimalnie niecelny. Bramkarza poważniej sprawdził kilka minut później Leroy Sane. Uderzenie pomocnika było na tyle trudne, że Ivan Porevdel zdołał jedynie odbić piłkę. Na nieszczęście gości w odpowiednim miejscu stał Kane, który dokładając nogę, posłał piłkę do siatki.

Harry Kane tak cieszył się ze swojego drugiego gola

Od tego momentu w doprowadzenie choćby do dogrywki zwątpić musieli nawet najwięksi fani rzymskiego klubu. Lazio nie miało argumentów, mizernej gry gości nie zmieniły nawet zmiany. Już do 80. minuty trener rzymian dokonał wszystkich pięciu.
Rywala w ćwierćfinale Bayern pozna po losowaniu, które odbędzie się 15 marca.

Bayern Monachium - Lazio Rzym 3:0

Bramki: Kane (39.), (66.), Mueller (45.+2)
(pierwszy mecz 0:1)