Fatalne dni Bayernu. W Lidze Mistrzów też zawiódł

Akt. 14/02/2024, 23:14 GMT+1

Czerwona kartka, jeden gol stracony, bez strzelonego - bilans Bayernu Monachium z pierwszego spotkania 1/8 finału Ligi Mistrzów przeciwko Lazio nie należy do wymarzonych. Bawarski klub przegrał 0:1 w Rzymie i jedynie pogłębił swój kryzys.

Bayer 04 - Bayern Monachium w 21. kolejce Bundesligi (źr. Getty Images)

Zespół Thomasa Tuchela od dłuższego czasu ma problemy z formą, a puentą trudnego, toksycznego okresu w szatni stał się weekendowy mecz na szczycie Bundesligi z Bayerem.

Będą grać o życie

W Leverkusen monachijczycy przegrali aż 0:3 i stracili do lidera kolejne punkty w ligowej tabeli, lecz najbardziej frapująca była różnica poziomów względem rywala. Dlatego też z tak dużymi obawami Bawarczycy jechali do stolicy Włoch na starcie z zespołem z europejskiej klasy średniej, aczkolwiek na Stadio Olimpico czującym się doskonale.
W pierwszej połowie obaw tych aż tak widać nie było - Bayern grał całkiem przyzwoicie i stworzył kilka dogodnych okazji - najbliżej gola był Leroy Sane, który trafił obok słupka po krótko, kombinacyjnie rozegranym rzucie wolnym. Starań i konkretów tych w istocie było jednak trochę za mało, przez co Lazio stopniowo zaczynało wychodzić spod podwójnej gardy i rozglądać się za swoim momentem. A ten faktycznie nadszedł, co gorsza głównie dzięki niefrasobliwości gości.
21 minut przed końcem kompletnie spóźniony Dayot Upamecano w szesnastce "przystemplował" na wyprostowanej nodze Gustava Isaksena, co po chwili poskutkowało podwójną konsekwencją. Francuz otrzymał czerwoną kartkę, a rzymianie rzut karny. Ten pewnym, płaskim uderzeniem wykorzystał niezawodny Ciro Immobile.

Dayot Upamecano Bayern Lazio

Bayern tym samym kompletnie poległ w meczu, którym mógł jakkolwiek poprawić sobie ponure nastroje. Dlatego też 5 marca w Monachium w rewanżu grał będzie o życie i niewykluczone, że posadę trenera Tuchela.

Lazio - Bayern Monachium 1:0

Bramka: Ciro Immobile (69. karny)