Gracze Molde FK pokonali Club Brugge w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Konferencji

Akt. 07/03/2024, 23:00 GMT+1

W czwartek rozegrano pierwsze mecze 1/8 finału Ligi Konferencji. Na dobrej drodze do awansu są piłkarze Molde FK, którzy w poprzedniej rundzie wyeliminowali Legię Warszawa. Norwegowie pokonali u siebie Club Brugge Michała Skórasia 2:1.

Molde jest bliżej awansu do 1/4 finału Ligi Konferencji

Ekipa ze Skandynawii od kilku tygodni nie kojarzy się polskim kibicom najlepiej. Molde pewnie pokonało w dwumeczu Legię 6:2, pieczętując awans efektownym zwycięstwem 3:0 przy Łazienkowskiej.

Na kłopoty Guldbrandsen

W 1/8 finału Norwegów czekało starcie z zespołem z Brugii. Erling Moe i spółka prowadzili od końcówki pierwszej połowy, kiedy na listę strzelców wpisał się Halldor Stenevik.
Belgowie, w barwach których 73 minuty rozegrał Michał Skóraś, odpowiedzieli na kilka minut przed ostatnim gwizdkiem, gdy trafieniem z rzutu karnego popisał się Maxim De Cuyper.
Gospodarzom zapewnił triumf w doliczonym czasie Fredrik Guldbrandsen. Czyli piłkarz, który strzelił aż cztery gole w dwóch lutowych potyczkach z Legią.