Legia "rozjechana" i "pożarta". Norweskie media po meczu z Molde

23/02/2024, 07:19 GMT+1

W Norwegii euforia po zwycięstwie Molde w Warszawie z Legią 3:0 w spotkaniu 1/8 finału Ligi Konferencji. "Był to jeden z najlepszych meczów norweskich klubów w pucharach europejskich" - wychwalają zwycięzców norweskie media.

Legia zawstydzona

Legia zaprezentowała się koszmarnie. Przegrała u siebie 0:3. Przed tygodniem w Norwegii uległa 2:3, łudzono się więc w Warszawie, że w rewanżu polski zespół odrobi straty i wydrze awans do kolejnej rundy. Nic z tego. Sposób, w jaki grała w czwartek obrona legionistów, wołał o pomstę do nieba.
Pierwszy stracony gol? Druga minuta. Kolejny? 21. W drugiej połowie, po kolejnej bramce, można było już kończyć spotkanie. 0:3. Wstyd dla Legii, radość w Molde.

Molde "pożarło" Legię

Media z Norwegii oceniły zwycięstwo swojego zespołu jako triumf ambicji i perfekcyjnego przygotowania.
Obawiały się rewanżu, tymczasem strach miał wielkie oczy.
”To był wręcz Molde show, a wynik 6:2 w dwumeczu aż niemożliwy do uwierzenia. Nasi piłkarze w brutalny sposób zdeklasowali wielki polski klub na jego własnym terenie zadając cios już w pierwszej minucie” – skomentował dziennik ”Verdens Gang”.

Molde zachwyciło

Dla ”Dagbladet” mecz w Warszawie był pokazem siły skazanego na pożarcie zespołu , który ”pokazał ostre zęby i wręcz pożarł rywala, nie dając mu szans”.

Kanał telewizji publicznej NRK ocenił z kolei, że ”Molde rozjechało rywala na obcej ziemi”, a prywatny kanał TV2 dodał, że ”norweski klub zaimponował demonstracją siły”. Natomiast stacja TV3 oceniła, że ”był to jeden z najlepszych meczów norweskich klubów w pucharach europejskich”.

Legia Warszawa - Molde FK 0:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Fredrik Gulbrandsen (2), 0:2 Eirik Hestad (21), 0:3 Fredrik Gulbrandsen (67).
Legia Warszawa: Kacper Tobiasz - Radovan Pankov, Steve Kapuadi, Yuri Ribeiro - Paweł Wszołek (46. Patryk Kun), Rafał Augustyniak (62. Bartosz Kapustka), Juergen Elitim, Ryoya Morishita (70. Gil Dias) - Josue, Tomas Pekhart (62. Blaz Kramer), Marc Gual (70. Maciej Rosołek)
Molde FK: Oliver Petersen - Martin Linnes, Eirik Haugan, Anders Hegelskjaer, Kristoffer Haugen, Mathias Fjoertoeft Loevik (84. Halldor Stenevik) - Eirik Hestad (84. Niklas Odegard), Mats Moeller Daehli, Markus Kaasa (89. Gustav Nyheim) - Magnus Wolff Eikrem (57. Veton Berisha), Fredrik Gulbrandsen (84. Eric Kitolano).