Fatalne pożegnanie Legii z Europą

Akt. 22/02/2024, 23:45 GMT+1

Piłkarze Legii Warszawa odpadli w 1/16 finału Ligi Konferencji. W rewanżu wicemistrzowie Polski zasłużenie przegrali na własnym stadionie z norweskim Molde FK aż 0:3 (0:2). W pierwszym meczu podopieczni Kosty Runjaicia ulegli rywalom 2:3.

Piłkarze Legii po utracie gola w meczu z Molde

Przebieg pierwszego spotkania tego dwumeczu był co najmniej zaskakujący. Norwegowie do przerwy prowadzili u siebie różnicą trzech bramek, wykorzystując kuriozalne błędy rywali w defensywie.
Legioniści doszli do głosu dopiero w drugiej połowie. Po golu strzelili Josue oraz Rafał Augustyniak, mecz zakończył się wynikiem 3:2, a wicemistrzowie Polski w rewanżu mieli już tylko jedno trafienie do odrobienia.

Rozpoczęcie znowu jak z koszmaru

Tydzień później początek ponownie należał do Molde.
Nie minęło kilkadziesiąt sekund, a w polu karnym źle interweniował Kacper Tobiasz. Golkiper wybił piłkę wprost pod nogi Fredrika Gulbrandsena, a ten z bliska wpakował futbolówkę do siatki.
Podopieczni Kosty Runjaica wyraźnie podłamali się utratą bramki. A Skandynawowie, zamiast skupić się na obronie korzystnego rezultatu, parli do przodu.
Ich starania przyniosły skutek w 21. minucie. Najpierw w słupek trafił Markus Andre Kaasa, chwilę później goście ponowili atak, a w szesnastce znakomicie zachował się Eirik Hestad, który efektownie uderzył piętą i było 0:2.

Piłkarze Legii nie mieli tego dnia argumentów w starciu z dobrze dysponowanym przeciwnikiem. Dość powiedzieć, że w pierwszej połowie oddali zaledwie jeden celny strzał na bramkę Molde.
Za to bardzo groźny, bo w doliczonym czasie próbę Marca Guala z bliska fanastycznie zatrzymał Oliver Petersen.

Gulbrandsen pogrążył Legię

Po przerwie niemający wiele do stracenia gospodarze ruszyli do ofensywy. Ponownie blisko gola kontaktowego był Hiszpan, ale po dośrodkowaniu Ryoyi Morishity trafił głową jedynie w słupek.
Jeszcze lepszej okazji nie wykorzystał Tomas Pekhart, który w stuprocentowej sytuacji nawet nie zmusił do wysiłku bramkarza norweskiej ekipy.
Czas mijał, a na tablicy wyników wciąż było 0:2. I coraz mniej wskazywało na to, że Legia mogłaby wrócić do gry.
W 67. minucie warszawian po kontrze dobił Gulbrandsen, który z czterech metrów umieścił piłkę w siatce po dograniu Kaasy. Więcej goli tego dnia nie padło.
Losowanie par 1/8 finału, już bez Legii, odbędzie się w piątek 23 lutego o godzinie 13.00.
Zespoły, które w czwartek wywalczyły awans do 1/8 finału Ligi Konferencji: Ajax, Dinamo Zagrzeb, Servette Genewa, Royal Union SG, Olympiakos Pireus, Sturm Graz, Molde plus Maccabi Hajfa (awansowali w środę)