Bayer Leverkusen wyeliminował Karabach w 1/8 finału Ligi Europy

15/03/2024, 13:08 GMT+1

Piłkarze Bayeru Leverkusen w niezwykłych okolicznościach awansowali do ćwierćfinału Ligi Europy. Bohaterem Aptekarzy został Patrik Schick, który w dwóch spotkaniach z Karabachem zdobył łącznie trzy bramki, wszystkie w doliczonym czasie gry. Czwartkowy rewanż goście kończyli w osłabieniu, a czerwonej kartce Elvina Cafarguliyeva towarzyszyły kuriozalne okoliczności.

Elvin Cafarquliyev - Karabach Agdam

Potyczka Bayeru z Karabachem miała jednego wyraźnego faworyta. Był nim zespół z Bundesligi, który w trwającym sezonie rozegrał już blisko 40 spotkań o stawkę i nie poniósł ani jednej porażki.

Kuriozalna sytuacja

Piłkarze z Leverkusen byli blisko premierowej przegranej już przed tygodniem w Azerbejdżanie. Wówczas remis 2:2 w doliczonym czasie drugiej połowy zapewnił im Schick.
Rewanż układał się jeszcze bardziej zaskakująco. Po 67 minutach goście sensacyjnie prowadzili 2:0. I to pomimo faktu, że grali wtedy w dziesiątkę po tym, jak czerwoną kartkę zobaczył Cafarguliyev.
Obrońca pierwotnie obejrzał żółty kartonik, ale po analizie VAR sędzia wyrzucił zawodnika z boiska. Zawodnika, który początkowo chciał podziękować arbitrowi za anulowanie napomnienia, nie zdającego sobie sprawy, że właśnie zakończył się jego występ na BayArena.

Czeski bohater

Od stanu 0:2 gospodarze rzucili się do huraganowych ataków. Za sprawą Jeremiego Frimponga szybko strzelili gola kontaktowego, ale wchodząc w czas doliczony wciąż przegrywali.
Wówczas na ratunek Bayerowi ruszył Schick, który rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych.
Czech najpierw doprowadził do wyrównania, a następnie, w ósmej minucie doliczonego czasu gry, uderzeniem głową zapewnił swojej ekipie zwycięstwo i awans do ćwierćfinału.

Bayer Leverkusen - Karabach 3:2 (0:0)

Bramki: Frimpong (72.), Schick (93., 98.) - Zoubir (58.), Juninho (67.).