Borussia Dortmund - Bayer Leverkusen: wynik i relacja z meczu 30. kolejki ligi niemieckiej – terminarz

21/04/2024, 20:37 GMT+2

Bayer Leverkusen w niedzielę był o krok od swojej pierwszej porażki w tym sezonie, mierząc się na wyjeździe z Borussią Dortmund w 30. kolejce Bundesligi. Gospodarze objęli prowadzenie w końcówce podstawowego czasu gry, lecz nowi mistrzowie Niemiec trafili na 1:1 w ostatnich doliczonych sekundach. Drużyna trenera Xabiego Alonso zaliczyła już 45 spotkań bez przegranej we wszystkich rozgrywkach.

Bayer 04 - Bayern Monachium w 21. kolejce Bundesligi (źr. Getty Images)

Bayer zapewnił sobie tytuł mistrzowski już w ubiegłym tygodniu, przerywając serię jedenastu kolejnych sezonów dominacji Bayernu Monachium.
W trawiącej kampanii ligowej ekipa z Leverkusen odniosła aż 25 zwycięstw i pięciokrotnie zremisowała. W niedzielnym hicie Bundesligi status jedynej niepokonanej drużyny mogła jej odebrać Borussia. Półfinaliści tegorocznej edycji Ligi Mistrzów przełamali bezbramkowy wynik w 81. minucie spotkania, kiedy do siatki z kilku metrów trafił niepilnowany Niclas Fuellkrug.

Bayer gra do końca

Drużyna z Dortmundu bardzo potrzebowała tego zwycięstwa, by zbliżyć się do miejsc premiowanych grą w Champions League. Jednak walczący już tylko o dodatkowy prestiż i przedłużenie imponującej serii meczów bez porażki goście po raz kolejny pokazali swój charakter.
Na zegarze upływała siódma doliczona minuta do drugiej połowy, kiedy Bayer odpowiedział golem. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego Florian Wirtz dośrodkował piłkę w pole karne z rzutu rożnego, a w dużym tłoku przed bramką najlepiej odnalazł się Josip Stanisić, popisując się celnym strzałem głową.
- Chcemy kontynuować nasz marsz bez porażki. Być niepokonanym przez cały sezon, to jest teraz nasz cel - podkreślił Granit Xhaka w pomeczowym wywiadzie.
Piłkarze z Leverkusen po raz ostatni zeszli z boiska pokonani 27 maja 2023 roku w kolejce kończącej poprzedni sezon niemieckiej ekstraklasy (0:3 z VfL Bochum). Później nastąpiła niesamowita seria spotkań bez porażki w Bundeslidze, Pucharze Niemiec i Lidze Europy, z których Bayer wygrał aż 38.
Pod wodzą trenera Alonso sięgnął po raz pierwszy po mistrzostwo kraju, a także awansował do finału krajowego pucharu i jest już w półfinale Ligi Europy.