Nicola Zalewski bohaterem Romy w meczu Ligi Europy

23/02/2024, 08:54 GMT+1

AS Roma awansowała do 1/8 finału Ligi Europy. W rewanżu włoska ekipa pokonała po rzutach karnych Feyenoord Rotterdam, a decydującego gola w serii jedenastek strzelił Polak Nicola Zalewski.

Nicola Zalewski przed meczem Polaków z Mołdawią

Dwumecz pomiędzy Romą a Feyenoordem był niezwykle zacięty. W pierwszym spotkaniu w Holandii padł wynik 1:1, a w rewanżu taki sam rezultat utrzymał się do 120. minuty.
W tej sytuacji o losach zwycięstwa decydowała seria rzutów karnych.
I choć pierwszy pomylił się gracz gospodarzy, Romelu Lukaku, to później jego wyczyn powtórzyło dwóch rywali - David Hancko oraz Alireza Jahanbakhsh.

Zalewski przypieczętował awans

W piątej kolejce, przy wyniku 3:2, do piłki podszedł Zalewski. 14-krotny reprezentant Polski, wprowadzony na boisko na początku dogrywki, zachował zimną krew.
Uderzył mocno, pod poprzeczkę, nie dając najmniejszych szans bramkarzowi. Po trafieniu 22-latek utonął w objęciach kolegów z zespołu, z którymi mógł świętować awans do 1/8 finału.
- Miałem dużo myśli w głowie, ale najważniejsze było to, że wiedziałem, co zrobić i gdzie posłać piłkę - przyznał Zalewski w pomeczowej rozmowie dla "Sky Sport Italia".
Losowanie par kolejnej rundy Ligi Europy odbędzie się w piątek 23 lutego o godzinie 12.00.
Wśród potencjalnych rywali Romy są: West Ham United, Brighton and Hove Albion, Glasgow Rangers, Liverpool, Villarreal, Slavia Praga oraz Bayer Leverkusen.