Real zgubił punkty. Grozi mu strata fotela lidera

09/12/2023, 19:19 GMT+1

Wpadka Realu Madryt w Sewilli z miejscowym Realem Betis. W 16. kolejce hiszpańskiej La Ligi Królewscy tylko zremisowali 1:1. Na razie są jeszcze liderem tabeli, ale w niedzielę może ich wyprzedzić Girona, która zmierzy się z Barceloną Roberta Lewandowskiego.

Betis Sevilla - Real Madryt

Real Betis od początku meczu odważnie atakował faworyzowanych rywali. Miał kilka okazji na gola, ale albo dobrze bronił Andrij Łunin, albo piłka minimalnie mijała światło jego bramkami. Z drugiej strony czujny między słupkami był Rui Silva.

Betis bliżej wygranej

Gole padły dopiero po przerwie. Jako pierwsi do siatki trafili piłkarze z Madrytu. W 53. minucie Brahim Diaz posłał kapitalne podanie za plecy obrońców, a wbiegający w pole karne Jude Bellingham pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.
Podopieczni trenera Manuela Pellegriniego nie podłamali się, tylko nadal grali ofesywnie. Wyrównał 13 minut później Aitor Ruibal. Hiszpan huknął z dystansu nie do obrony i pozwolił przedłużyć Betisowi serię meczów bez porażki w La Liga do 11 oraz zachować miano niepokonanego na własnym stadionie. Ekipa z Sewilli ostatnio przegrała w połowie września z Barceloną (0:5).
W końcówce meczu inicjatywę mieli gospodarze i byli bliżej gola. W ostatniej minucie związany wcześniej przez 10 lat z Realem Madryt Isco głową trafił w słupek.

Jude Bellingham i Sergi Altimira walczą o piłkę w meczu Betis Sevilla - Real Madryt

Derby Katalonii

"Bellingham się zgadza, Real nie..." - podsumował spotkanie dziennik "AS", który zwrócił uwagę, że gospodarze wysoko zawiesili faworytowi poprzeczkę, a poza strzelcem gola na najwyższą notę wśród gości zasłużył ukraiński bramkarz Łunin.
Zespół trenera Carlo Ancelottiego ma 39 punktów i o jeden wyprzedza Gironę. Sensacyjny wicelider w niedzielę wieczorem zagra z Barceloną, która z 34 punktami jest trzecia. Mniej znana drużyna z Katalonii rozgrywa dopiero czwarty w historii sezon w La Liga, ale i tak może zaimponować formą.
Girona jeszcze nigdy nie wygrała ligowych derbów z bardziej utytułowanym lokalnym rywalem. W kwietniu, w mistrzowskim sezonie Dumy Katalonii, zdołała jednak zremisować 0:0. Z kolei w styczniu przegrała tylko 0:1. Lewandowski wciąż czeka na pierwszego gola przeciwko tej ekipie.
Real Betis - Real Madryt 1:1 (0:0)
Bramki: Ruibal (66) - Bellingham (53)