Robert Lewandowski zadebiutował na Euro 2024 w meczu z Austrią

21/06/2024, 20:33 GMT+2

Robert Lewandowski zadebiutował na Euro 2024. Kapitan reprezentacji Polski pojawił się na boisku w Berlinie w 60. minucie meczu z Austrią. Biało-Czerwoni remisowali wówczas 1:1. Niestety ostatnie pół godziny w pełni należało już do rywali.

Euro 2024: Polska - Austria (Getty Images)

Lewandowski zmienił na boisku Adama Buksę, strzelca gola w pierwszym meczu Biało-Czerwonych, z Holandią (1:2). Przywitany został owacją wielu tysięcy polskich kibiców zasiadający na trybunach Stadionu Olimpijskiego w Berlinie.
Już cztery minuty później napastnik Barcelony otrzymał żółtą kartkę za uderzenie łokciem w wyskoku do piłki jednego z Austriaków.
Robert Lewandowski
Potem było zdecydowanie gorzej. Po zejściu z boiska występujacych w tureckiej lidze napastników oraz niezwykle intensywnie biegających Jakuba Piotrowskiego i Bartosza Slisza gra Biało-Czerownych straciła na jakości. Poza strzałami Świderskiego i Kamila Grosickiego nie zagrozili oni bramce rywali.
Co innego Austriacy. W 66. minucie objęli prowadzenie 2:1 po trafieniu Christopha Baumgartnera, a w 78. Marko Arnautović wykorzystał rzut karny po wcześniejszym faulu Wojciecha Szczęsnego na Marcelu Sabitzerze (kolejny duży błąd środkowych obrońców).
Lewandowski do końca był niewidoczny. Dotknął piłkę 11 razy, nie oddając ani jednego strzału.