Emocjonalna reakcja Romana Jaremczuka, bohatera Ukrainy

21/06/2024, 18:01 GMT+2

Ukraina w euforii po pierwszym zwycięstwie na Euro 2024. Bohaterem Roman Jaremczuk, który strzelił decydującego gola w meczu ze Słowacją. Trzynaście minut wcześniej wszedł na boisko. Po golu i zakończeniu spotkania Ukrainiec nie krył łez.

Euro 2024: Ukraina - Słowacja (Getty Images)

Po przerwie to Ukraińcy wzięli sprawy w swoje ręce. Wyrównał Mykoła Szaparenko, a w ostatnich minutach trafił Jaremczuk, najpierw umiejętnie przyjmując piłkę i z zimną krwią posyłając ją obok bezradnego bramkarza. Radość napastnika Valencii była ogromna, za moment utonął w objęciach kolegów. Ukraińcy obronili korzystny wynik, ścierając niekorzystne wrażenie po pierwszym meczu na Euro i dotkliwej porażce z Rumunią (0:3).
Jaremczuk nie krył łez po ostatnim gwizdku. Nawet uklęknął i zakrył dłońmi zapłakaną twarz. W końcu schodził z boiska z uniesioną w geście zwycięstwa, pozdrawiają ukraińskich kibiców.

Jaremczuk nie krył wzruszenia

Jaremczuk: po wychu wojny straciłem wiele kilogramów

To on był jednym z tych ukraińskich piłkarzy, którzy głośno w dramatycznych słowach opowiadali o tym, co dzieje się w ojczyźnie z powodu rosyjskiego najazdu.
- Mam wielu przyjaciół piłkarzy, którzy potracili w wojnie najbliższych. Byłem zawodnikiem Benfiki, gdy to się zaczęło. Z nerwów straciłem wiele kilomgramów, nie mogłem spać. Przez całą dobę rozmawiałem z bliskimi przez telefon, śledziłem, w jakim kierunku nacierają wojska, gdzie spadają rakiety, gdzie jest moja rodzina - mówił Jaremczuk, który pochodzi ze Lwowa.
W grupie E jeszcze wszystko jest możliwe.