Bilans trenera Michała Probierza z reprezentacją Polski. Euro 2024

24/06/2024, 20:50 GMT+2

Dla trenera Michała Probierza wtorkowy mecz z Francją w Euro 2024 będzie 11. występem w roli selekcjonera naszej kadry. Jego dotychczasowy bilans to pięć zwycięstw, trzy remisy i dwie porażki. Biało-Czerwoni w tym czasie strzelili 18 goli, a stracili 10.

Probierz o odpadnięciu z Euro 2024 (TVN24)

51-letni Probierz przejął kadrę we wrześniu ubiegłego roku po tym, jak z powodu słabych wyników PZPN za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z Portugalczykiem Fernando Santosem.
Nowy trener zadebiutował 12 października 2023 w wyjazdowym meczu kwalifikacji Euro 2024 z Wyspami Owczymi, wygranym przez Polaków 2:0. Trzy dni później w Warszawie jego podopieczni zremisowali z Mołdawią 1:1.
Z kolei w listopadzie w ostatnim spotkaniu eliminacyjnym Biało-Czerwoni zremisowali na PGE Narodowym z Czechami także 1:1 i stracili szanse na bezpośredni awans do ME. Cztery dni później towarzyska potyczka z Łotwą na tym samym obiekcie zakończyła się zwycięstwem Polaków 2:0.

Probierz wyglądał bardzo elegancko

Piękny bilans Probierza, ale do czasu

Tegoroczne występy Biało-Czerwoni zainaugurowali w Warszawie, wygrywając w barażowym półfinale z Estonią 5:1. Pięć dni później zremisowali w Cardiff z Walią 0:0, także dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i dopiero w konkursie rzutów karnych zapewnili sobie awans do Euro 2024.
Przygotowania do turnieju w Niemczech przyniosły dwa kolejne zwycięstwa. Zespół Probierza w meczach towarzyskich wygrał z Ukrainą 3:1 i Turcją 2:1. Tym samym selekcjoner do ośmiu przedłużył wtedy serię meczów bez porażki.
Mit niezwyciężonego Probierza prysł jak bańka mydlana podczas mistrzostw Europy. Piękna passa została przerwana przez Holendrów w pierwszym spotkaniu Biało-Czerwonych w Euro 2024. Pomarańczowi zwyciężyli w Hamburgu 2:1. W drugim występie Polacy ulegli Austriakom 1:3, co oznaczało, że pożegnają się z imprezą po fazie grupowej. Z Francuzami Probierz po raz pierwszy w roli selekcjonera zagra "o honor". Mecz we wtorek o godzinie 18.