Euro 2024. Belgia - Słowacja. Romelu Lukaku i jego dwa nieuznane gole

17/06/2024, 21:50 GMT+2

Nie tak Romelu Lukaku wyobrażał sobie pierwszy mecz w mistrzostwach Europy w Niemczech. Drużyna Belga zaskakująco uległa Słowacji, a sam napastnik zakończył spotkanie z ogromnym niedosytem.

Mecz Belgia – Słowacja na Euro 2024 (Getty Images)

Poniedziałkowe starcie miało sensacyjny przebieg. Słowacy prowadzili już od siódmej minuty, gdy na listę strzelców wpisał się Ivan Schranz.
Ku ogromnemu niezadowoleniu belgijskich kibiców, wynik 1:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Dublet przeszedł koło nosa

Ekipa Czerwonych Diabłów miała wiele szans, by doprowadzić chociaż do remisu. Dowodem dziewięć oddanych strzałów, z czego pięć było celnych.
Najbardziej aktywnym piłkarzem w ofensywie przegranych był Lukaku, który wyraźnie nie miał tego dnia szczęścia.
31-latek zmarnował trzy świetne okazje, ale dwukrotnie udało mu się skierować piłkę do siatki rywali. Obie bramki nie zostały jednak uznane.
Najpierw, na początku drugiej połowy jego gol został anulowany, ponieważ napastnik Romy znajdował się na spalonym.

Dźwięk na ratunek sędziemu

Później, w 86. minucie, Lukaku trafił raz jeszcze po znakomitym podaniu Loisa Opendy ze skrzydła.
Do akcji wkroczył jednak VAR, a arbiter po obejrzeniu powtórek uznał, że Openda kilka sekund wcześniej zagrał piłkę ręką i słusznie nie zaliczył bramki.
Co ciekawe, pomogła w tym specjalna technologia wdrożona na czas Euro, wykrywająca częstotliwości dźwięku i pozwalająca na określenie, czy doszło do kontaktu między danymi obiektami.
W tym przypadku futbolówki z ręką zawodnika.

Romelu Lukaku mógł być bohaterem meczu ze Słowacją

W kolejnych meczach Belgia zmierzy się z Rumunią (22 czerwca, 21.00) oraz Ukrainą (26 czerwca, 18.00).