Roma kończyła w dziewiątkę. Zalewski jednym z antybohaterów

Akt. 11/12/2023, 09:42 GMT+1

Piłkarze Romy zremisowali w siebie z Fiorentiną 1:1 w spotkaniu 15. kolejki Serie A. Gospodarze kończyli mecz w dziewiątkę po tym, jak w drugiej części z boiska zostali wyrzuceni Nicola Zalewski oraz Romelu Lukaku.

Roma - Napoli 2:1

Starcie drużyn z górnej części tabeli włoskiej ligi wywołało duże zainteresowanie kibiców. Rzymskie Stadio Olimpico zapełniło się niemal do ostatniego miejsca, a emocji tego dnia nie brakowało.

Lukaku jak Zalewski

Do przerwy Roma prowadziła 1:0, a na listę strzelców wpisał się Lukaku. Najważniejsza z perspektywy polskich kibiców była jednak sytuacja z 64. minuty.
Od tego momentu gospodarze grali w osłabieniu, gdy Zalewski za faul taktyczny w bocznym sektorze boiska obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.
Kilkadziesiąt sekund później padła wyrównująca bramka. Jej zdobywcą był Lucas Martinez Quarta.
Po przeszło kwadransie w ślady Zalewskiego poszedł również Lukaku, który został wyrzucony za nieodpowiedzialny, brutalny wślizg wprost w nogi Christiana Kouame.

Nietypowy pomysł Jose Mourinho

W samej końcówce jeszcze bardziej iskrzyło między zawodnikami obu drużyn, ale więcej goli już nie było. W pamięci fanów, oprócz dwóch trafień i czerwonych kartek, może pozostać także inny obrazek.
Mowa o tajemniczej instrukcji, którą trener Romy Jose Mourinho przekazał Rui Patricio. Zaskakujący był jednak sposób, w jaki podpowiedź trafiła do bramkarza, bo szkoleniowiec wyręczył się w tej sytuacji chłopcem od podawania piłek.
Po 15 kolejkach ekipa z Rzymu ma 25 punktów i zajmuje czwarte miejsce w tabeli Serie A. Fiorentina jest siódma (24). Prowadzi Inter (38).
AS Roma - Fiorentina 1:1 (1:0)
Bramki: Lukaku (5.) - Martinez Quarta (66.).