Sędzia zakończył mecz po godzinie i wtedy się zaczęło

24/09/2023, 21:48 GMT+2

Skandalem zakończył się szlagierowy mecz holenderskiej ekstraklasy piłkarskiej między Ajaksem Amsterdam a mistrzem kraju Feyenoordem. Spotkanie zostało przerwane i zakończone po niespełna godzinie gry z powodu palących się rac, które kibice wrzucali na boisko. Następnie przy stadionie doszło do zamieszek.

Mecz Ajax - Feyenoord został przerwany. Skandaliczne zachowanie kibiców

Sędzia niedzielnego spotkania w Amsterdamie Serdar Gozubuyuk miał sporo pracy. Wszystko przez naganne zachowanie kibiców.

Mecz Ajax - Feyenoord przerwany

Arbiter po raz pierwszy był zmuszony przerwać mecz i odesłać oba zespoły do szatni tuż przed przerwą. Zrobił tak, ponieważ kibice wrzucali odpalone flary na boisko. Apele o spokój nie poskutkowały, miejscowi fani nadal ciskali race na murawę (część z nich wylądowała w pobliżu bramki gości) i po niespełna godzinie gry Gozubuyuk ponownie przerwał mecz. Tym razem jednak na dobre. W tym momencie Feyenoord prowadził 3:0.

Mecz Ajax - Feyenoord został przerwany

Jak podała holenderska policja w mediach społecznościowych, po przerwaniu spotkania grupa rozwścieczonych kibiców Ajaksu próbowała siłą wedrzeć się przez główne wejście na stadion. W związku z tym służby porządkowe musiały użyć gazu pieprzowego i rozpędzić tłum.
"Porządek został już przywrócony" - zapewniła niedługo potem holenderska policja na Twitterze.
- To czarny dzień, a to wszystko jeszcze bardziej pogarsza naszą sytuację - powiedział nadawcy NOS trener Ajaksu Maurice Steijn.
Na razie nie podano informacji, kiedy i czy w ogóle mecz zostanie dokończony.

Zamieszki po meczu Ajax - Feyenoord

Ajax na początku tygodnia zremisował 3:3 z Olympique Marsylia w Lidze Europy. W rodzimej ekstraklasie przeżywa obecnie kryzys, po czterech meczach ma zaledwie pięć punktów i zajmuje 13. miejsce w tabeli. Feyenoord ma 11 oczek i plasuje się na czwartej pozycji. Prowadzi PSV Eindhoven, który wygrało wszystkie pięć spotkań.