Rekordowa porażka Ajaksu. "Niewiele osób przewidywało"

07/04/2024, 20:49 GMT+2

Piłkarskie trzęsienie ziemi w Holandii. Utytułowany Ajax Amsterdam przegrał na wyjeździe w tamtejszym klasyku z Feyenoordem Rotterdam aż 0:6 w 29. kolejce Eredivisie. To najwyższa porażka tego zespołu w "De Klassieker", a także piąta najwyższa w całej historii klubu.

Mecz Ajax - Feyenoord został przerwany. Skandaliczne zachowanie kibiców

Piłkarze Ajaksu rozpoczęli obecny sezon bardzo słabo. Później jednak zażegnali kryzys i w ostatnich miesiącach zaczęli piąć się w tabeli holenderskiej ekstraklasy.

Ajax przegrał 0:6

W niedzielne popołudnie nie mieli jednak nic do powiedzenia z zajmującym drugie miejsce w tabeli Feyenoordem. Do przerwy tego jednostronnego widowiska przegrywali 0:3, a w 66. minucie 0:6. Później wynik nie uległ już zmianie.

Piłkarze Ajaksu ponieśli porażkę z Feyenoordem

"W tym sezonie Ajax borykał się z problemami na boisku i poza nim, ale mimo osłabienia przez kontuzje niewiele osób przewidywało aż taką porażkę" - napisała agencja Reuters.
Drużyna z Amsterdamu oddała na stadionie De Kuip zaledwie jeden strzał, natomiast gospodarze - 15 celnych, a łącznie mieli 30 tzw. sytuacji bramkowych.

Największe klęski zespołu z Amsterdamu

To najwyższa przegrana Ajaksu w "De Klassieker". Poprzednie najbardziej dotkliwe wpadki z Feyenoordem to 4:9 w 1964 i 1:6 w 1960 roku.
Natomiast rekordową porażką w historii klubu z Amsterdamu - licząc mecze ze wszystkimi rywalami - jest 1:9 z Dordrechtem w 1913 roku.
W tabeli obecnego sezonu Ajax jest szósty z dorobkiem 45 punktów, a wicelider Feyenoord zgromadził 69 i traci dziewięć "oczek” do PSV Eindhoven.