Diaz bohaterem narodowym Kolumbii. Na oczach dopiero co uwolnionego ojca

17/11/2023, 14:46 GMT+1

Luis Diaz był niekwestionowanym liderem reprezentacji Kolumbii w meczu piątej kolejki eliminacji do mistrzostw świata w 2026 roku. Skrzydłowy strzelił dwa gole, a jego zespół pokonał u siebie faworyzowaną Brazylię 2:1. A to wszystko na oczach ojca zawodnika uwolnionego chwilę wcześniej z rąk porywaczy.

Tak na trafienie Luisa Diaza zareagował ojciec piłkarza

Ostatnie tygodnie były dla Diaza prawdziwą drogą przez mękę. O dramacie 26-latka kibice po raz pierwszy usłyszeli pod koniec października.
Jak informowały media, w kolumbijskiej miejscowości Barrancas porwani zostali rodzice piłkarza. O ile matkę zawodnika The Reds szybko udało się odnaleźć, o tyle wciąż toczyła się walka o uwolnienie ojca.
"Z każdą sekundą, każdą minutą nasz niepokój rośnie. Moja mama, moi bracia i ja jesteśmy zrozpaczeni i nie mamy słów, żeby opisać to, co czujemy. To cierpienie, które skończy się dopiero, gdy będziemy mieli go w domu" - pisał w oświadczeniu były gracz FC Porto.

Ojciec Diaza przeżywał wielki mecz syna

Po kilkunastu dniach dramat się zakończył, a na początku tygodnia Diaz spotkał się z dawno niewidzianym tatą porwanym przez skrajnie lewicową paramilitarną grupę ELN (Armia Wyzwolenia Narodowego).
W nocy z czwartku na piątek czasu polskiego Luis Manuel oglądał już z trybun spotkanie syna w reprezentacji Kolumbii.
Gospodarze do przerwy wprawdzie przegrywali z Brazylią 0:1, ale w drugiej połowie odwrócili losy rywalizacji. Bohaterem był nie kto inny jak Diaz, który zdobył dwie bramki, kolejno w 75. oraz 79. minucie, zapewniając swojej ekipie zwycięstwo nad faworyzowaną ekipą Canarinhos.
A to wszystko na oczach wyraźnie rozemocjonowanego i cieszącego się wolnością ojca piłkarza.
Dzięki wygranej Kolumbijczycy mają dziewięć punktów i plasują się na trzecim miejscu w tabeli eliminacji MŚ strefy południowoamerykańskiej. Liderem, mimo porażki z Urugwajem, jest Argentyna (12). Brazylia zajmuje piątą lokatę (7).
Kolumbia - Brazylia 2:1 (0:1)
Bramki: DIaz (75., 79.) - Martinelli (4.).