Messi patrzył z zazdrością. Sensacyjna wpadka mistrzów świata

17/11/2023, 08:23 GMT+1

Reprezentacja Argentyny poniosła pierwszą porażkę w eliminacjach do mistrzostw świata w 2026 roku. W meczu piątej kolejki Lionel Messi i spółka niespodziewanie ulegli na własnym stadionie Urugwajowi 0:2. Przegrała także Brazylia, która uległa na wyjeździe Kolumbii 1:2.

Mundial w Katarze. Mecz Argentyna – Francja w finale

Przed spotkaniem zdecydowanie większe szanse na zwycięstwo dawano Argentyńczykom. Do starcia z Urugwajem podopieczni Lionela Scaloniego mieli na koncie komplet 12 punktów i bilans bramkowy 7:0.

Dwa ciosy zatrzymały Argentynę

Mecz w Buenos Aires nie ułożył się jednak dla mistrzów świata najlepiej. Goście już do przerwy prowadzili 1:0 po trafieniu środkowego obrońcy Barcelony Ronalda Araujo.
W drugiej połowie Albicelestes szukali gola wyrównującego, ale próby Messiego czy Angela Di Marii nie znalazły drogi do siatki rywali. Swoją okazję wykorzystali za to przeciwnicy, którzy w 87. minucie postawili kropkę nad i.
Bohaterem tej akcji był Darwin Nunez, który przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny strzałem w sytuacji sam na sam z bramkarzem Emiliano Martinezem. Tym samym Messi i spółka mogli tylko patrzeć z zazdrością, jak na oczach blisko 60 tysięcy kibiców goście wywożą z Buenos Aires komplet punktów.

Brazylia podzieliła los mistrzów świata

Do niespodziewanego rozstrzygnięcia w piątej kolejce doszło także Barranquilli, gdzie Kolumbia pokonała u siebie Brazylię 2:1.
Canarinhos do przerwy prowadzili 1:0, ale w drugich 45 minutach dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Luis Diaz, który niedawno przeżywał rodzinny dramat związany z porwaniem ojca.
W tabeli południowoamerykańskich eliminacji liderem jest Argentyna (12 pkt) przed Urugwajem (10) i Kolumbią (9). Dalsze miejsca zajmują Wenezuela (8), Brazylia (7), Ekwador (5), Paragwaj (5), Chile (5), Boliwia (3) oraz Peru (1).
Awans wywalczy najlepsza szóstka, a siódmy zespół zagra w interkontynentalnych barażach.
Argentyna - Urugwaj 0:2 (0:1)
Bramki: Araujo (41.), Nunez (87.).