Euro 2024, baraże. Wybrańcy Michała Probierza grali w weekend. Kto się wyróżnił?

Akt. 18/03/2024, 07:20 GMT+1

Selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz powołał na baraże do mistrzostw Europy 27 zawodników. Jak spisali się kadrowicze, którym w najbliższy czwartek przyjdzie się zmierzyć z Estonią w pierwszym starciu o Euro?

Robert Lewandowski po meczu Polska - Czechy w eliminacjach do Euro 2024

Świetnie wypadł przede wszystkim Robert Lewandowski, który był najjaśniejszą postacią zwycięskiego meczu Barcelony z Atletico w Madrycie. Kapitan Biało-Czerwonych zdobył 13. ligowego gola w sezonie i zaliczył dwie asysty.

Robert Lewandowski strzelił gola w meczu z Atletico

Także 13 trafień w tym sezonie ma w dorobku Adam Buksa z Antalyasporu. Ostatnie zaliczył w sobotnim meczu z Besiktasem Stambuł (2:1), prowadzonym przez niedawnego selekcjonera polskiej kadry, Portugalczyka Fernando Santosa.
Trzecim kadrowiczem z golem w weekendowych spotkaniach klubowych był Kamil Grosicki, który z 11 bramkami jest trzecim strzelcem Ekstraklasy.

Nie wszyscy grali

Wielu spośród wybrańców Probierza rozegrało pełne 90 minut, rezerwowymi byli Piotr Zieliński z Napoli i Nikola Zalewski z Romy, a kilku kadrowiczów z Anglii odpoczywało, gdyż mecze ligowe ich klubów zostały przełożone ze względu na rozgrywki krajowego pucharu.
Reprezentacja Polski, m.in. po wyjazdowych porażkach z Czechami, Mołdawią i Albanią, zajęła trzecie miejsce w swojej grupie eliminacji Euro 2024. Awans wywalczyli Albańczycy i Czesi, ale ma prawo wystąpić w barażach, głównie dzięki udziałowi dwa lata wcześniej (jeszcze pod wodzą Czesława Michniewicza) w najwyższej dywizji Ligi Narodów.
W czwartek na PGE Narodowym w Warszawie Biało-Czerwoni zmierzą się z Estonią, a w przypadku zwycięstwa we wtorek 26 marca na wyjeździe spotkają się w meczu o awans z lepszym w parze Walia - Finlandia.

Tak grali Polacy przed barażami o Euro

bramkarze:
Marcin Bułka (Nice) - 90 minut w meczu ligowym z RC Lens (3:1)
Łukasz Skorupski (Bologna) - 90 minut w meczu ligowym z Empoli (1:0)
Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn) - 90 minut w meczu ligowym z Genoą (0:0)

obrońcy:
Jan Bednarek (Southampton FC) - angielski klub pauzował
Bartosz Bereszyński (Empoli) - 90 minut w meczu ligowym z Bologną (0:1)
Paweł Bochniewicz (SC Heerenveen) - 90 minut w meczu ligowym z Feyenoordem Rotterdam (2:3)
Matty Cash (Aston Villa) - od 46. minuty w meczu ligowym z West Ham United (1:1)
Paweł Dawidowicz (Verona) - do 57. minuty w meczu ligowym z Milanem (1:3)
Jakub Kiwior (Arsenal Londyn) - angielski klub pauzował
Tymoteusz Puchacz (FC Kaiserslautern) - 90 minut w meczu ligowym z Hannoverem 96 (1:1)
Bartosz Salamon (Lech Poznań) - 90 minut w meczu ligowym z Wartą Poznań (2:0)
Sebastian Walukiewicz (Empoli) - 90 minut w meczu ligowym z Bologną (0:1)

pomocnicy:
Przemysław Frankowski (RC Lens) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Nice (1:3)
Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin) - 90 minut i gol w meczu ligowym z Koroną Kielce (1:1)
Dominik Marczuk (Jagiellonia Białystok) - 89 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Radomiakiem Radom (2:0)
Jakub Moder (Brighton & Hove Albion) - angielski klub pauzował
Jakub Piotrowski (Łudogorec Razgrad) - do 63. minuty w meczu ligowym z Lokomotiwem Sofia (6:0)
Taras Romanczuk (Jagiellonia Białystok) - 90 minut w meczu ligowym z Radomiakiem Radom (2:0)
Bartosz Slisz (Atlanta United) - mecz z Orlando City w poniedziałek
Damian Szymański (AEK Ateny) - grecki klub pauzował
Sebastian Szymański (Fenerbahce Stambuł) - do 83. minuty w meczu ligowym z Trabzonsporem (3:2)
Nicola Zalewski (AS Roma) - rezerwowy w meczu ligowym z Sassuolo (1:0)
Piotr Zieliński (SSC Napoli) - rezerwowy w meczu ligowym z Interem Mediolan (1:1)

napastnicy:
Adam Buksa (Antalyaspor) - 90 minut, gol i żółta kartka w meczu ligowym z Besiktasem Stambuł (2:1)
Robert Lewandowski (FC Barcelona) - 90 minut i gol w meczu ligowym z Atletico Madryt (3:0)
Krzysztof Piątek (Istanbul Basaksehir) - 90 minut w meczu ligowym z Ankaragucu (1:2)
Karol Świderski (Verona) - od 57. minuty w meczu ligowym z Milanem (1:3)