Adam Buksa strzelił gola w zwycięskim meczu z Besiktasem

17/03/2024, 09:55 GMT+1

Adam Buksa zdobył bramkę z rzutu karnego, a jego Antalyaspor wygrał na wyjeździe 2:1 z Besiktasem Stambuł, którego trenerem jest były selekcjoner Biało-Czerwonych Fernando Santos. Polski napastnik z dorobkiem 13 goli jest piątym strzelcem ligi tureckiej.

Buksa: wielki zawód, bardzo ciężko przechodzi mi przez gardło

W sobotę Antalyaspor po pierwszej połowie prowadził 2:0. Już w piątej minucie wynik meczu otworzył Bunyamin Balci. W minucie 38. Buksa, powołany na zbliżające się mecze kadry w barażach o Euro 2024, wykorzystał jedenastkę.

Gol byłego piłkarza Legii

Na początku drugiej połowy rozmiary porażki Besiktasu zmniejszył Ernest Muci, który w styczniu przeszedł z Legii Warszawa za 10 milionów euro.
Besiktas w 30 meczach zdobył 46 punktów i zajmuje czwarte miejsce w tureckiej Super Lig, które daje grę w eliminacjach Ligi Konferencji. Wyżej sklasyfikowane są dwa inne stołeczne kluby - Galatasaray (78 pkt) i Fenerbahce (76) oraz Trabzonspor (49).
Klub Buksy plasuje się na siódmej pozycji z dorobkiem 41 pkt.