Bayer Leverkusen nie traci przewagi. Kolejka pod znakiem protestów

Akt. 17/02/2024, 23:13 GMT+1

Bayer Leverkusen zwyciężył na wyjeździe z Heidenheim 2:1 i umocnił się na prowadzeniu w niemieckiej Bundeslidze. Aptekarze mają osiem punktów przewagi nad broniącym tytułu Bayernem Monachium, który w niedzielę będzie rywalizować na stadionie VfL Bochum.

Protest w Bundeslidze. Kibice wpuścili na murawę zdalnie sterowane samochody (SNTV)

Pierwszą bramkę dla Bayeru zdobył w doliczonym czasie pierwszej połowy Holender Jeremie Frimpong. Wynik podwyższył w 81. minucie Marokańczyk Amine Adli. Sześć minut później honorowego gola dla gospodarzy strzelił Marvin Pieringer.

Bayer nie przegrywa

Bayer nie przegrał w tym sezonie żadnego meczu, licząc wszystkie rozgrywki. Łącznie to już 32 spotkania! W lidze zespół Xabiego Alonso ma na koncie 18 zwycięstw i cztery remisy.

Piłkarze Leverkusen cieszą się z gola

Mecz w Heidenheim odbył się punktualnie, w odróżnieniu od innych sobotnich spotkań, które opóźniły się z powodu protestu kibiców przeciwko zawartemu w grudniu porozumieniu między klubami piłkarskimi, a grupą zagranicznych inwestorów. Podobnie jak w poprzednich kolejkach rzucano na boiska tenisowe piłki i czekoladowe złote monety.
Porozumienie, zatwierdzone przez władze ligi (DFL) i przy poparciu 2/3 klubów, dotyczy przekazania inwestorom ośmiu procent udziału w przyszłych prawach telewizyjnych w zamian za kapitałowy wkład w międzynarodową promocję niemieckich rozgrywek ligowych.