Bayern Monachium prowadził z Heidenheim i przegrał. Bayer Leverkusen krok od tytułu mistrza Niemiec

Akt. 06/04/2024, 21:39 GMT+2

Sensacja w Bundeslidze. Bayern Monachium przegrał na wyjeździe z beniaminikiem z Heidenheim 2:3, mimo że do przerwy prowadził 2:0. W drugim sobotnim spotkaniu liderujący Bayer Leverkusen pokonał FC Union Berlin 1:0 i jest już o krok od mistrzostwa Niemiec.

Bayer 04 - Bayern Monachium w 21. kolejce Bundesligi (źr. Getty Images)

Przed 28. kolejką Bundesligi Bayer miał 13 punktów przewagi nad Bayernem, na siedem meczów przed końcem rozgrywek. Wydawało się więc, że karty są rozdane i mistrzowie Niemiec nie zdołają już dogonić Aptekarzy. Sobotnie mecze tylko tę sytuację ugruntowały.

Gole faworytów

Duża strata do Bayeru oczywiście mogła podziałać demotywująco na piłkarzy Bayernu. Zespół Thomasa Tuchela w pierwszej połowie wyjazdowego meczu z Heidenheim miał inicjatywę, ale długo przyszło czekać na efekty tej przewagi. W końcu gole strzelili po składnych akcjach zespołowych Harry Kane i Serge Gnabry.
W tym samym czasie Bayer także przeważał w meczu na wyjeździe z Unionem Berlin, jednak miał większe problemy ze skutecznością. Dopiero w ósmej doliczonej minucie gry rzut karny wykorzystał Florian Wirtz. W Unionie czerwoną kartkę zobaczył też Robin Gosens.

Bayern w szoku

Wydawało się, że najlepsze zespoły Bundesligi mają wszystko pod kontrolą. Zupełnie niespodziewanie w drugiej połowie spotkania w poważne kłopoty wpadł Bayern. Po błędach w obronie gości, w ciągu sześciu minut, piłkarze Heidenheim zdołali doprowadzić do remisu! Do siatki trafili Kevin Sessa i Tim Kleindienst.

Piłkarze Heidenheim sensacyjnie pokonali Bayern w 28. kolejce Bundesligi

Przyjezdni robili co mogli, by ponownie przejąć prowadzenie, ale byli nieskuteczni. W 79. minucie nadziali się też na błyskawiczną kontrę i trzeciego gola dla Heidenheim strzelił Kleindienst. Mimo prób Bayernu, wynik nie uległ już zmianie i sensacja stała się faktem.
Jednocześnie Bayer kontrolował wydarzenia boiskowe w Berlinie i pewnie dowiózł jednobramkowe prowadzenie do końca. 16 punktów przewagi nad Bayernem - wydaje się, że Aptekarze mogą już mrozić szampany za mistrzostwo.