Bayer Leverkusen pokonał w końcówce Hoffenheim. Mistrzostwo Niemiec coraz bliżej

Akt. 30/03/2024, 18:23 GMT+1

Bayer Leverkusen coraz bliżej pierwszego w historii klubu mistrzostwa Niemiec. W sobotnim meczu 27. kolejki Bundesligi Aptekarze pokonali u siebie Hoffenheim 2:1, choć do 88. minuty przegrywali.

Bayer 04 - Bayern Monachium w 21. kolejce Bundesligi (źr. Getty Images)

Goście objęli prowadzenie w 33. minucie po golu Maximiliana Beiera, a później długo skutecznie się bronili. Świetnie w ich bramce spisywał się Oliver Baumann, który obronił aż 10 strzałów.
Skapitulował dopiero po 11. uderzeniu. W 88. minucie wyrównał Robert Andrich, a w doliczonym przez sędziego czasie gry zwycięstwo Aptekarzom dał Czech Patrik Schick.
Patrik Schick of Bayer Leverkusen scores his team's second goal during the Bundesliga match between Bayer 04 Leverkusen and TSG Hoffenheim at BayArena on March 30, 2024 in Leverkusen, Germany

Tytuł na wyciągnięcie ręki

Bayer pozostaje niepokonany w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach, a rozegrał już 39 spotkań w Bundeslidze, Pucharze Niemiec i Lidze Europy. 34 z nich wygrał. Piłkarze trenera Xabiego Alonso po raz ostatni w oficjalnych występach przegrali 27 maja 2023 w kolejce kończącej poprzedni sezon niemieckiej ekstraklasy (0:3 z VfL Bochum).
Siedem kolejek przed końcem sezonu Bayer ma 73 punkty, a broniący tytułu Bayern Monachium - 60. Bawarczycy jeszcze w sobotę podejmą Borussię Dortmund.