Brutalny faul i wyrzucenie z boiska. Niemcy zawiesili polskiego bramkarza

Akt. 07/11/2023, 22:06 GMT+1

Marcel Lotka, polski bramkarz Borussii Dortmund, został zawieszony na cztery mecze przez niemiecką federację piłkarską (DFB). To efekt brutalnego faulu, jakiego dopuścił się w ostatnim ligowym meczu zespołu rezerw dortmundczyków.

Piłkarze Borussii Dortmund przygotowują się do meczu z Interem Mediolan

Występująca w trzeciej lidze druga drużyna BVB walczyła w sobotę o punkty w Ingolstadt. Lotka dopuścił się przewinienia w drugiej połowie, przy remisie 1:1, gdy wybiegł z bramki, by przeciąć podanie na wolne pole. Zrobił to jednak bezmyślnie i nieumiejętnie, uderzając rywala kolanem w głowę.
Cios był nokautujący i bardzo bolesny. Poszkodowany Jannik Mause upadł i złapał się za twarz, a jego koledzy zaczęli natychmiast wzywać na murawę służby medyczne. Sędzia bez zawahania wyrzucił Lotkę z boiska, pokazując mu czerwoną kartkę.

Lotka wpadł z impetem w rywala

Zakrwawiony i zamroczony Mause opuścił murawę z pomocą dwóch członków swojego sztabu. W szpitalu okazało się, że Polak złamał mu nos.
We wtorek niemiecka federacja nałożyła karę dyskwalifikacji na Lotkę. Postanowiono, że 22-latek nie będzie mógł zagrać w czterech meczach. Będzie więc pauzować do połowy grudnia.
Lotka przyszedł do Borussii rok temu z Herthy Berlin. Jest trzecim bramkarzem w klubowej hierarchii, dlatego występuje w ekipie rezerw. W tym sezonie trzykrotnie zasiadał na ławce pierwszego zespołu BVB w meczach Ligi Mistrzów.
Sobotnie spotkanie rezerw Borussii zakończyło się remisem 1:1.