MLS. Mateusz Bogusz strzelił gola w meczu Los Angeles FC - Minnesota United FC

30/05/2024, 08:08 GMT+2

Mateusz Bogusz był jednym z bohaterów meczu MLS pomiędzy Los Angeles FC a Minnesota United FC. Gospodarze wygrali 2:0, a Polak przypieczętował ich zwycięstwo efektowną bramką.

Los Angeles FC - Inter Miami

Faworytem spotkania na BMO Stadium była ekipa z Kalifornii.
Do przerwy znajdujący się w czołówce tabeli Konferencji Zachodniej gospodarze prowadzili 1:0 po trafieniu z rzutu karnego Gabończyka Denisa Bouangi.

Cudowne uderzenie Bogusza

Taki wynik utrzymał się niemal do końca meczu. Niemal, bo w 82. minucie błysnął Bogusz.
Pomocnik otrzymał piłkę na 30. metrze, a po chwili huknął prawą nogą prosto w okienko bramki rywali.
Dla Polaka, który nie znalazł uznania w oczach selekcjonera Michała Probierza i nie pojedzie na Euro 2024, był to już szósty gol w tym sezonie.

Kowalczyk też trafił

Swoje trafienie w MLS w nocy ze środy na czwartek zaliczył także inny z Biało-Czerwonych.
Mowa o Sebastianie Kowalczyku, który wpisał się na listę strzelców w domowym starciu Houston Dynamo FC z Colorado Rapids, wygranym przez jego zespół 3:1.