Los Angeles FC wygrało z Seattle Sounders po golu Mateusza Bogusza

Michał Rożniatowski

Akt. 22/06/2023, 10:06 GMT+2

Mateusz Bogusz został bohaterem meczu Major League Soccer (MLS). Polski pomocnik zdobył bowiem jedyną bramkę w starciu Los Angeles FC ze Seattle Sounders (1:0), Na dodatek zrobił to jeszcze przed upływem pierwszej minuty spotkania.

Wszedł, zobaczył, zdobył! Zlatan zamiótł Los Angeles FC

Bogusz jest graczem drużyny z Los Angeles od marca 2023 roku. Do starcia przeciwko drużynie ze Seattle 21-latek urodzony w Rudzie Śląskiej rozegrał w MLS dziesięć spotkań, w których strzelił jednego gola.

Bogusz na podium klubowej klasyfikacji

W nocy ze środy na czwartek czasu polskiego były gracz angielskiego Leeds United czy hiszpańskiej Ibizy zanotował drugie trafienie w ligowych rozgrywkach. Uczynił to już w 53. sekundzie meczu, gry piłka wpadła do siatki po strzale z dystansu i rykoszecie od jednego z obrońców.
Jak napisano na Twitterze Los Angeles FC, Polak został drugim najszybszym zdobywcą bramki w historii klubu. Rekordzistą pozostaje Kolumbijczyk Cristian Arango, który 12 września 2021 roku w meczu przeciwko Real Salt Lake City wpisał się na listę strzelców już w 20. sekundzie.
Bogusz spędził na boisku 89 minut, a w końcówce zmienił go Salwadorczyk Nathan Ordaz
W 17 meczach ekipa z Los Angeles zdobyła 32 punkty i jest liderem tabeli Konferencji Zachodniej MLS. Drugą ekipę St. Louis City - mającą o jedno spotkanie rozegrane więcej - wyprzedza o trzy oczka.