Brutalny faul w lidze brazylijskiej. Poważna kontuzja przyszłego napastnika Barcelony

22/09/2023, 11:30 GMT+2

Vitor Roque, wciąż jeszcze napastnik Athletico Paranaense, padł ofiarą brutalnego faulu, po którym musiał opuścić murawę. Wstępne doniesienia mówią o długiej przerwie zawodnika. Brazylijczyk za kilka miesięcy ma walczyć z Robertem Lewandowskim o miejsce w składzie Barcelony.

Szalona radość piłkarzy Athletico Paranaense po triumfie w Copa Sudamericana

Do zdarzenia doszło w trakcie spotkania 24. kolejki brazylijskiej Serie A. Już w siódmej minucie szarżującego na skrzydle Roque na wysokości pola karnego powstrzymał obrońca Nicolas Hernandez z Internacionalu.
Kolumbijczyk interweniował jednak na tyle nieudolnie, że zamiast w piłkę, z całym impetem wpadł w lewą nogę rywala, powodując groźnie wyglądającą kontuzję. Co ciekawe, nierozważny wślizg został wyceniony przez arbitra jedynie na żółtą kartkę.

Kilka miesięcy pauzy?

Jak się okazuje, faul może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje. Dobrze poinformowany dziennikarz Javi Miguel podał, że przerwa od treningów bramkostrzelnego 18-latka (11 trafień w 22 meczach obecnego sezonu) może wynieść nawet trzy miesiące.
Na oficjalne wieści trzeba jednak poczekać do czasu przeprowadzenia stosownych badań.
Finalnie Athletico pokonało Internacional 2:1. Gole dla gospodarzy strzelali Eric oraz Alex Santana, a jedyne trafienie gościom dał Carlos de Pena.
Roque już wkrótce będzie nowym napastnikiem Dumy Katalonii. Władze ekipy z Barcelony podpisały kontrakt z utalentowanym piłkarzem w lipcu br., ale wciąż nie wiadomo, czy Brazylijczyk dołączy do Blaugrany jeszcze w styczniu, czy dopiero od początku sezonu 2024/2025.