Neymar zaczął strzelać. Na początek w Azjatyckiej Lidze Mistrzów

Mariusz Czykier

03/10/2023, 22:11 GMT+2

W piątym meczu w barwach saudyjskiego Al-Hilal Neymar zdobył swoją pierwszą bramkę. Inauguracyjne trafienie Brazylijczyka w nowym klubie padło w 58. minucie wygranego przez Saudyjczyków 3:0 meczu z irańskim Nassaji Mazandaran w 2. rundzie fazy grupowej Azjatyckiej Ligi Mistrzów.

Neymar podpisał kontrakt z Al-Hilal (sntv)

Wynik otworzył w 18. minucie Aleksandar Mitrović, który do irańskiej bramki trafiał dwukrotnie, ale jego gol z początku meczu nie został uznany.
Trafienie Neymara na 2:0 padło niedługo po przerwie, gdy obie drużyny grały już w dziesiątkę. Pod koniec pierwszej połowy na boisku wybuchła duża awantura, w którą zaangażowana była większość graczy. Dwóch z nich musiało opuścić plac gry.
Wynik w doliczonym czasie gry ustalił Saleh Al Shehri.

Niepewne losy meczu

Samo spotkanie przez większość dnia stało pod znakiem zapytania. Dzień wcześniej gry z inną irańską drużyną Sepahanem odmówili piłkarze saudyjskiego Al-Ittihad. Nie wyszli oni na boisko po tym, jak przy wejściu na murawę gospodarze ustawili popiersie Qasema Soleimaniego, zabitego przez Amerykanów generała, uznawanego za odpowiedzialnego za zbrojenie i szkolenie grup terrorystycznych.
Al-Hilal po zwycięstwie z Nassaji jest liderem grupy D w Azjatyckiej Lidze Mistrzów.
Nassaji Mazandaran - Al-Hilal 0:3